Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Jaunās Gaitas“ rudens numurs Nr.302

Rakstu krājums kultūrai un brīvai domai

Laikraksts Latvietis Nr. 619, 2020. g. 15. okt.
Juris Žagariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
JG302

Žurnāla „Jaunā Gaita“ Nr. 302 vāks.

Rakstu krājuma kultūrai un brīvai domai numurs JG 302 ir nonācis abonentu rokās visā pasaulē, kā arī daudzās bibliotēkās Latvijā. To var atrast un par nominālu cenu nopirkt Jāņa Rozes un Zvaigznes ABC grāmatveikalos, apgāda Zinātne veikalā, galerijā Istaba un Latvijas Okupācijas muzejā.

Vāka dizaina pamatā ir mākslas redaktores, Amerikas Latviešu Mākslinieku apvienības prezidentes Lindas Treijas akvarelis Gaiļu cīņas.

Literatūras daļu ievada Vizmas Belševicas (1931-2005) līdz šim nepublicēta jaunības mīlas lirika Tumši zvani šodien krūtīs. To no dzejnieces arhīviem atlasījis viņas dēls dzejnieks Jānis Elsbergs. Viņš dalās arī ar saviem paša visjaunākajiem dzejoļiem zem virsraksta Bez variantiem. Dzejoļu izlases ir arī no dzejniekiem Anna Rancāne, Ruta Štelmahere un Laris Krēsliņš. Prozas māksla ir no rakstniekiem Inga Gaile, Inga Ābele, Haralds Matulis, Sergeijs Moreino, Lāsma Gaitniece, Sandra Vensko un Reinis Vējiņš.

Doktorante Latvijas Universitātes Filoloģijas un mākslas zinātnes fakultātē Agnija Lesničenoka raksta par Latvijas mākslas akadēmijas studentu korporāciju Dzintarzeme un tās ietekmi trimdas latviešu mākslā.

Mākslas zinātniece Baiba Magdalena Eglīte apraksta Rolanda Kaņepa (1925-2011) personālizstādi Pasaules latviešu mākslas centrā Cēsīs. Četras gleznu fotogrāfijas atver ieskatu šai izstādē.

Par to, kādā veidā Baltijas valstu dziesmotā revolūcija 1979-1991 pret PSRS izpaudās latviešu trimdas sabiedrībā raksta daudzu toreizējo kultūras sakaru organizētājs Kanādas latvietis Guntis Liepiņš.

Komponiste/pedagoģe Dace Aperāne piedāvā tīmeklī atrodamus latviešu komponistu mūzikas ierakstus klausīšanai „nevien kādā pelēkā rudens dienā, bet arī saulainā un krāšņu lapu rotātā rītā vai dziļā rudens vakarā.“

Grāmatu apskatu nodaļā piecas recenzijas: Kristīne Ilziņa par Andra Zeibota romānu Krauklis; Bārbala Simsone par Jāņa Zelčāna zinātnisko fantastiku Visi dati dodas uz debesīm; Silvija Ģibiete par Daigas Mazvērsītes Melnbaltās dziesmas no Alfrēda Vintera līdz Zigfrīdam Račiņam; Lāsma Gaitniece par latviešu valodā tulkoto lietuvieša vēsturnieka Sauļus Grībkauska (Saulius Grybkauskas) Padomju „ģenerālgubernatori“, „Komunistiskās partijas otrie sekretāri savienotajās republikās; un Lāsma Gaitniece par Tālivalda Margēviča dokumentāli vēsturisko romānu Zirgu gaļas pārdevējs. Tijas Kārkles pierakstītajā sarunā ar Laimu Medni (nom de plume Raven Howell) iepazīstamies ar dzejnieka Modra Medņa (1930-2020) meitu, bērnu grāmatu autori angļu valodā. JG redakcijas locekle Lilita Zaļkalne veltī atvada vārdus dzejniekam Jurim Kronbergam (1946-2020), un uzskaita viņa mūža pienesumus latviešu kultūrai.

Nodaļā Dažos Vārdos ir kopš JG vasaras numura tapušo grāmatu, mākslas izrāžu un citu ievērojamu kultūras notikumu un apbalvojumu īsi apraksti.

Par abonēšanas kārtību rakstiet e-vēstuli juris.zagarins@gmail.com vai uzmeklējiet mājas lapu https://jaunagaita.net/, kur varat arī ieskatīties Jaunās Gaitas arhīvā no 1955. gada līdz pat šodienai.

Juris ŽagariņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI


Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com