Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents Egils Levits

Apsveikums diasporai valsts svētkos

Laikraksts Latvietis Nr. 624, 2020. g. 18. nov.
Egils Levits -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVLielais

Dārgie latvieši visā pasaulē!

Pirms 102 gadiem 18. novembrī – dienā, kad tika pasludināta Latvijas valsts dibināšana – izcilais valstsvīrs ārlietu ministrs Zigfrīds Meierovics atradās Londonā.

Todien viņš pašrocīgi rakstīja nelielu vēstulīti Dublinā dzīvojošajam slavenajam Pētersonu pīpju ražotājam latvietim Kārlim Pētersonam. Meierovics lūdza tikšanos, lai runātu par iespējām sadarboties Latvijas labā.

Tātad Latvijas valsts sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs ir tikpat gadu, cik pašai valstij.

Daudziem no jums latviešu lieta ir kļuvusi par otro darbu. Par sirdsdarbu, kurā jūs ieguldāt savas idejas, savu laiku un arī naudu. Paldies jums par to!

Dažādās latviešu mītņu zemju organizācijas, visdaudzveidīgākās profesionālās un interešu apvienības, diasporas mediji satīklo latviešus visā pasaulē un savieno ar dzīvi Latvijā. Baznīcas, svētdienas skolas un kultūras kopas uztur latviešu valodu un dzīvesveidu. Tas ir jūsu ieguldījums latviešu tautas pastāvēšanā un attīstībā 21. gadsimtā. Tas vienlaikus ir arī jūsu darbs Latvijas valsts labā. Jo Latvijas valsts ir mūsu visu mazo un lielo darbu kopums.

Es gribu uzsvērt, ka Latvijas valsts nekad nav bijusi tik gatava sadarboties ar diasporu kā šobrīd. Tam radīts tiesiskais pamats – Diasporas likums, iedibinātas daudzas pastāvīgas sadarbības programmas. Darbojas remigrācijas atbalsta pasākumi, palīdzot tiem, kuri izvēlējušies atgriezties, iedzīvoties Latvijā. Ir daudz vēl iespēju un daudz vēl darba priekšā, un mēs visi esam aicināti līdzdarboties.

Godātie tautieši!

Pandēmija ir mainījusi mūsu ikdienu un plānus, ierobežojusi mūsu iespējas pulcēties. Daudziem no jums droši vien nācies atlikt ieceri apciemot dzimteni 18. novembrī vai Ziemassvētkos. Digitālā laikmeta iespējas to nevar aizstāt, tomēr mēs tās varam izmantot, lai pāri valstu un kontinentu robežām turpinātu sadarboties, kopt savu latvietību un piedalīties Latvijas valsts uzlabošanā un attīstībā. Kaut gan latvieši pēc savas dabas esot viensētnieki, digitālajā laikmetā globālajam latvietim jāveido globālā viensēta.

Mani mīļie tautieši!

Kā ik gadu Valsts svētkos mūs visus Zemgalē, Vidzemē, Sēlijā, Latgalē, Kurzemē un visos kontinentos vieno vārdi Dievs, svētī Latviju! Jau gandrīz 150 gadu Baumaņu Kārļa sacerētā dziesma skan Latvijas zemē, jau 100 gadu tā ir mūsu valsts himna. Tā ir mūsu gribas un spēka dziesma, mūsu solījums strādāt savas valsts labā.

Paldies par jūsu paveikto!

Lai visiem mums skaisti valsts svētki!

Dievs, svētī Latviju!

Egils Levits
Latvijas Valsts prezidents

Valsts prezidenta svētku runa izskanēs 18. novembrī plkst. 19.40 LTV1. Tā būs pieejama arī VISIEMLTV.LV https://replay.lsm.lv/lv/tiesraide/visiem, kas pieejams skatītājiem visā pasaulē.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com