Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Būt Latvietim – Austrālija“

Izrādīs Latvijas Televīzijas raidījuma „Jauna nedēļa“ filmu

Laikraksts Latvietis Nr. 129, 2011. g. 1. febr.
Jānis Čečiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijā ik nedēļu desmitiem tūkstoši skatās jaunāko ziņu un ziņu analīzes programmu Jauna Nedēļa. Programmā bieži apskata kā Latvijas, tā arī citu valstu notikumus no ētiskā un morālā viedokļa un latviskā perspektīva – ko no tā var mācīties gan valsts vadošās personas, gan uzņēmēji, gan parastie latvieši.

Kaut visi Latvijas iedzīvotāji bez šaubām zin, ka ārpus Latvijas dzīvo daudzi tūkstoši latviešu, vairums par mums maz ko zin un vēl lielāks vairums maz ko interesējas. Lai aizlāpītu šo ziņu robu, Jaunās Nedēļas filmētāju komandas 2010. gadā devās uz Ameriku un uz Austrāliju, un gala rezultāts bija septiņu sēriju televīzijas programma – Būt Latvietim. Programmas 3 sērijas par Ameriku un 4 sērijas par Austrāliju Latvijā izrādīja pagājušā gada novembrī un decembrī. Tā guva lielu skatītāju piekrišanu un ir izrādīta divas reizes.

Žurnālisti Egils Zariņš un Ilze Jakovļeva un režisors/operators Ilgonis Linde bija Austrālijā jūlijā un augustā, un filmā parādās daļa no skatiem un intervijām, ko viņi uzņēma Sidnejā, Melburnā, Adelaidē, Brisbanē, Zelta piekrastē un Kērnsā. (Pārējie materiāli vēl parādīsies citās programmās.)

Būt Latvietim – Austrālija apskata Austrālijas latviešus (sabiedriskos darbiniekus, jauniešus, jauniebraucējus, uzņēmējus, māksliniekus, organizāciju vadītājus un dalībniekus), mūsu organizāciju darbību (skolas, korus, teātrus, biedrības, radio, tautas dejas), mūsu īpašumus (namus, baznīcas, kapus, mājas, birojus, bibliotēkas, nometnes) caurvītu ar žurnālistu secinājumiem par redzēto un dzirdēto un Austrālijas skatiem un vidi, kurā mēs dzīvojam. Īsumā, atsevišķu sēriju temati būtu – 1 – Iebraukšana un izdzīvošana pirmajos gados un kas pēc tam sacelts; 2 – Ko sasnieguši indivīdi un organizācijas; 3 – Kādēļ nodoties latvietībai svešumā; 4 – Jaunieši un sabiedrības nākotnes izredzes.

Nākamajos mēnešos Būt Latvietim – Austrālija izrādīs visos lielākajos Austrālijas latviešu centros. Pirmās izrādes būs Sidnejā svētdien, 20. februārī plkst. 13.00 Sidnejas Latviešu namā un Brisbanē sestdien 26. februārī plkst. 15.00 Brisbanes Latviešu namā. Tiklīdz izrāžu datumi citām pilsētām būs zināmi, tos publicēs Sarīkojumu daļā.

Jānis Čečiņš
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com