Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


DV Minsteres kopa

Atceras organizācijas dibināšanu un tās tēvu

Laikraksts Latvietis Nr. 130, 2011. g. 4. febr.
Jānis Neimanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

Zvaigznes dienas novakarē DV Minsteres kopa pulcējās darbīgās, arvien smaidīgās kopas goda biedrenes simtgadnieces ALMAS ALUŽĀNAS trimdas mājā (kaut pati necienī šo vārdu) vēsturiskajā Minsteres priekšpilsētā Kinderhaus. Mūsu sirsnīgā dižvanadze seko un piedalās visos Minsteres latviešu sarīkojumos un pasaka savas domas ne tikai kopas sadzīvē.

Zvaigznes dienas tikšanos traucēja sals, putināja sniedziņš; drosmīgie tomēr sapulcējās kaut mazākā skaitā. Iecerēta bija DV organizācijas dibināšanas atcere un tās tēva dzimšanas dienas piemiņa. Priekšniece Rita Kizildaga, slidinādamās un klupdama, ieradās pēdējā, tomēr visi sagatavotie gardumi bija labi pārsegti. Viņa sveica, atklāja tikšanos. Kopas sekretārs – kasieris Jānis Neimanis bija visu sakārtojis, jaunākais vanags – auto dizaineris Roberts Spoģis tūlīt steidza izlaist lieko gaisu tēva Alberta atnestai Friženē pudelei, lai godam atcerētos DV dibināšanu Cēdelgemā un plkv. V. Januma dzimšanas dienu. Viss noritēja svinīgi.

Vakara referente Aija Ebdena, atkal kļuvusi minsteriete, uzmanīgi atcerējās organizācijas dibinātāju presē izteiktās domas un norises atstāstus. Valdīja klusums, dzirdēja katra elpu... Šī organizācija kļuva par invalīdu un trūcīgo tautiešu aprūpētāju un visā trimdas laikā par cīnītāju Latvijas brīvvalsts atjaunošanā. Tāpat klausītāji uzmanīgi atcerējās DV tēva plkv. V. Januma īsu dzīves stāstu un nopelnus kā trimdas vadībā, tā saturēšanā. Nobeigumā katrs varēja pateikt savu pieredzi un atziņu, kā liecinieki šo notikumu atcerē. Alberts Spoģis, bijušais cedelghēmietis un pulka līdzcīnītājs, ieskaitot izlaušanos no Holmas ielenkuma, atradies ierindā pulkveža vadībā, tāpat trimdā – MLĢ darbībā – izdzīvošanas norisēs pulkvedis vienmēr drosmīgi zinājis galveno izeju un atbildi trimdas un Latvijas atbrīvošanas interesēs.

Lieliski garšoja mājas mātes meitas Mairas ceptās kūkas un vārītā kafija. Visi bija priecīgi, ka citādi rosīgais Rīgas barikāžu varonis Linards Grantiņš šoreiz sēdēja klusi saducis, tikai paretam izmetot paša ierastos citu novērtējumus.

Par kopas gada darbību un nākotnes iecerēm izteicās priekšniece, un sekretārs-kasieris, Jānis Neimanis nolasīja uz tēva mājām Rīgā aizbraukušās Veltas Janumas vēstuli, kurā viņa pastāsta par dzīvi Dzimtenē un pastāvošām grūtībām... Būtībā viņa vēl nav iesniegusi izstāšanās vēlmi, tāpēc lūdzam, lai viņa paliek kopā un seko mūsu darbam. Viņai savas domas, izteikusies kritiski par pēdējo kopas Apkārtrakstu. Tas viss pieder pie lietas – var būt atšķirīgas domas un tomēr sastāvēt kopējā organizācijā. Visi ceram, ka viņa gribēs satikties domās ar vecajiem draugiem.

DV Minsteres kopa sadarbojas ar Latviešu Centru Minsterē Zuzes Silas vadībā un Latviešu Preses biedrību Vācijā e.V. Marutas Liepas vadībā, kaut tās pārējā vadība atrodas Minsterē Viktora Kangera rokās.

Jānis Neimanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com