Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Eiropas Latviešu apvienība (ELA)

Atbalsta Valsts Prezidenta priekšlikumu dubultpilsonības jautājumā

Laikraksts Latvietis Nr. 131, 2011. g. 9. febr.
Dace Lutere-Timmele (Luters-Thümmel) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

1. februārī Valsts Prezidents Valdis Zatlers Saeimai iesniedza grozījumus Pilsonības likumā. Tie rosina atļaut dubultpilsonību visiem ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem un viņu pēcnācējiem, kā arī automātiski piešķirt Latvijas pilsonību ārzemēs dzimušajiem bērniem, kuriem tikai viens no vecākiem ir Latvijas Republikas pilsonis.

Valsts Prezidenta izteiktie priekšlikumi attiecas gan uz padomju okupācijas laika mūsu trimdas tautiešu un viņu pēcnācēju, gan uz mūsdienās no Latvijas aizbraukušo un viņu pēcnācēju pilsonību. Līdz ar to šie grozījumi ir ārkārtīgi būtiski ļoti lielam cilvēku skaitam.

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) Valsts Prezidenta priekšlikumus atbalsta un aicina tos atbalstīt arī politiķiem. ELA jau iepriekš vairākkārt ir izteikusi virkni priekšlikumu Latvijas valdībai un amatpersonām par to, kā veicināt ilgtermiņa attiecību veidošanu ar latviešu diasporu, kas abām pusēm būtu ļoti svarīgas. ELA, rakstveidā vēršoties pie vairākām Latvijas amatpersonām, arī paudusi idejas, kā palīdzēt tiem mūsu tautiešiem, kuri no citām valstīm vēlas atgriezties vai jau ir atgriezušies Latvijā.

Visdziļākajā cieņā,

Dace L. Lutere-Timmele
Zv. advokāte Dace Lutere-Timmele [Luters-Thümmel], priekšsēdētāja
2011. gada 6. februārīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com