Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Sveicināti, lasītāji!

Laikraksts Latvietis Nr. 140, 2011. g. 6. apr.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pirms nedēļas miris viens no retajiem cilvēkiem, kurš notiesāts par kara noziegumiem Otrā pasaules kara laikā Padomju Savienības pusē.

Mazi izvilkumi no Krimināllietas Nr. 86000198, SKK- 408/2004.g. lēmuma 2004. g. 28. septembrī Rīgā.

Minētie partizāni V. Kononova vadībā pēc iepriekš izstrādāta plāna atriebības nolūkā, kā arī, lai iebaidītu vietējos iedzīvotājus par to, ka 1944. gada februārī Mazo Batu sādžas teritorijā vācu karaspēka vienība bija iznīcinājusi sarkano partizānu Čugunova grupas locekļus, nolēmuši veikt atriebības un soda akciju un šajā nolūkā 1944. gada 27. maijā dienas laikā, bruņojušies un maskējušies vācu armijas karavīru formas tērpos, lai neradītu vietējo iedzīvotāju aizdomas un pretošanos, iebrukuši Ludzas apriņķa Mērdzenes pagasta Mazo Batu sādžā, kad tās iedzīvotāji gatavojušies Vasarsvētku svinēšanai.

...Uz Modesta Krupnika lūgumu nenošaut viņu mazgadīgo bērnu klātbūtnē, partizāni pavēlējuši viņam skriet uz mežu un sašāvuši viņu, nāvīgi ievainojot. Smagi ievainoto M. Krupniku partizāni atstājuši mežmalā, kur viņš noasiņojis un ticis atrasts nākošās dienas rītā.

Savukārt cita partizānu grupa iebrukusi Meikula Krupnika mājā... Tur partizāni sašāvuši A. Buļu, Meikuli Krupniku un viņa māti Veroniku Krupniku, kā arī aizdedzinājuši māju. M. Krupnika sieva, grūtniecības stāvoklī esošā Tekla Krupnika metusies bēgt, taču, izrādot sevišķu nežēlību, partizāni sagrābuši Teklu Krupniku un iemetuši degošā mājā, kur viņa sadegusi kopā ar sašautajiem M. Krupniku, V. Krupniku un A. Buļu...

Iebrukuši Vladislava Šķirmanta mājā, partizāni piecēluši V. Šķirmantu no gultas, kur tas gulējis ar savu gadu veco dēlu, un mazgadīgo bērnu klātbūtnē nostādījuši viņu istabas stūrī. Partizāni (..) apakšveļā izveduši V. Šķirmantu no mājas un, aizkrampējot ārdurvis, lai sieva nevarētu doties palīgā, netālu no pirts nošāvuši.

Iebrukuši Juliāna Šķirmanta mājā, partizāni (..) nostādījuši J. Šķirmantu pie sienas, pavēlējuši pacelt rokas un nekustēties, pārmeklējuši māju (..), izveduši J. Šķirmantu no mājas un ieveduši klētī, kur viņu nošāvuši...

Atcerēsimies, ka tiesvedība pret Kononovu sākās jau 1998. gadā, bet 2003. g. Krievijas prezidents Putins viņu slavēja un uzdāvināja pulksteni.

Un vēl. Ziņu aģentūra BNS (Baltic News Service) savos ziņojumos par Kononova nāvi, noliedz Padomju okupācijas faktu: „Lieta ir saistīta ar tiesas prāvu pret Kononovu saistībā ar kara noziegumiem, kas pastrādāti 1944. gadā, kad Latvija formāli atradās Padomju Savienības sastāvā, bet to bija okupējusi Vācija.“

Nē, BNS kungi! Latvija neatradās Padomju Savienības sastāvā, tāpat, kā nekāda „formāla“ Ostlande nepataisīja Latviju par piederīgu Vācijai tai pašā 1944. gadā.

GN
2011. g. 6. aprīlīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com