Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latviešu leģionāri

PBLA vēstule Ministru prezidentam

Laikraksts Latvietis Nr. 143, 2011. g. 27. apr.
Mārtiņš Sausiņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Rīgā, 2011. gada 19. aprīlī

Augsti godājamam
Ministru prezidentam
Valdim Dombrovska kungam

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs,

šobrīd no vairāk nekā 115 tūkstošiem latviešu leģionāru, kas piedalījās Otrajā pasaules karā, Latvijā dzīvi vairs palikuši pāris tūkstoši, no kuriem tikai nedaudz vairāk kā 200 bijušo leģionāru no Vācijas saņem materiālu kompensāciju par kaitējumiem, kas gūti, karojot Vācijas armijas rindās Otrā pasaules kara laikā. Pārējie nekādu papildu atbalstu no Vācijas vai Latvijas valsts nesaņem.

PBLA aicina Latvijas valdību atbalstīt vēl nedaudzos dzīvus palikušos bijušos leģionārus ar naudas pabalstiem, līdzīgi citiem bijušajiem represētajiem. Arī latviešu leģionāri bija svešas okupācijas upuri, jo gandrīz visi no viņiem tika nelegāli mobilizēti, nevis brīvprātīgi pieteicās karot zem svešas varas.

PBLA arī aicina Latvijas valdību palīdzēt vēl nedaudziem dzīviem palikušajiem leģionāriem, kas līdz šim nav saņēmuši pabalstus no Vācijas, kārtot kompensāciju lietu, griežoties pie Vācijas valdības.

PBLA aicina Latvijas valdību aktualizēt starpvalstu līgumu, kas nosaka Latvijai piederīgo apbedījumu statusu Krievijas Federācijas teritorijā, lai veicinātu mūsu Otrā pasaules kara karavīru mirstīgo atlieku meklēšanu un pārapbedīšanu Latvijā.

PBLA aicina Latvijas valdību arī rūpēties par Otrā pasaules kara latviešu karavīru goda un cieņas aizskārumu novēršanu Latvijā un ārzemēs.

Ar patiesu cieņu –

PBLA valdes priekšsēdis
Mārtiņš SausiņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com