Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kanberas Nacionālais folkmūzikas festivāls

Latvieši atkal piedalās

Laikraksts Latvietis Nr. 86, 2010. g. 21. apr.
Maija & Kārlis Upenieki -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SLZ1

„Somesing Laik Zat“ mēģinājums zem priedēm pirms uzstāšanās. No kreisās : Kaija Upeniece, Anelija Eliote, Džons Mansons, Viktorija Mačēna. FOTO Kārlis Upenieks.

SLZ2

SLZ „danču darbnīcā“ – „Dejo kā latvietis“ („Dance Like a Latvian“). FOTO Kārlis Upenieks.

Lieldienas nedēļas nogalē uz četrām dienām un vakariem uz Kanberu devās arī latviešus pārstāvēt uzvedumos grupa Somesing Laik Zat no Sidnejas. Starp pasaules mērogā dzirdamo mūziku varēja arī klausīties latviešu mūziku un mācīties latviešu dančus. Viktorijas Mačēnas vadībā redzējām un dzirdējām jautru mūziku un varējām lekt līdzi dejās, kuras tika mācītas kapelas pavadījumā. Kapelas sastāvā piedalījās Viktorija Mačēna ar akordeonu, Kaija Upeniece ar kontrabasu, Analija Eliote (Anneli Elliot) un Džons Manson (John Manson) uz vijolēm. Viktorija arī mācīja dančus publikai, kura bija sanākusi labā skaitā – ap 50. Viņai nāca palīgā mūsu brāļu tautas (lietuviešu un igauņu dejotāji). Lustīga pusotra stunda tika pavadīta!

Iebraucot Kanberas izstāžu laukumā, uzkrītoša bija lielā telts pilsētā, kur no visām pasaules malām bija izvietoti kā dalībnieki, tā arī publika, kura gribēja gulēt tuvāk pie zemes. No rīta mūzika jau saka skanēt plkst. 8 un nerima līdz agram rītam nākošajā dienā. Interesanti bija redzēt vakaros simtiem cilvēku mazās muzikālās grupās džemsesijās ar citiem. Arī mūsējie daudzas stundas pavadīja šinīs izdarībās ar lielāko prieku. No rīta varēja pakavēties uz dažām stundām dzejnieku brokastīs. Viens dzejnieks bija sadzejojis par, kā viņš teica ļoti krāsaino tipu, krokodila Hariju no Kūberpīdijas Coober Pedy.

Paliks ilgstošas atmiņas par labi organizētu festivālu, kurš šogad jau sasniedzis 44 gadus kopš tas iesākās. Prieks vēlreiz redzēt, arī latviešus piedaloties, un cerams, ka tas turpināsies nākotnē.

Maija un Kārlis Upenieki
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com