Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši Kanādā

Pārdomas pirms spēļu sākuma

Laikraksts Latvietis Nr. 76, 2010. g. 17. febr.
G.E.B. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

2. februārī Kanādā – Vankūverā un tās apkārtnē sāksies XXI ziemas olimpiskās spēles, uz kurām Latvijas Olimpiskā komiteja sūtīs 58 sportistus, kas piedalīsies 9 dažādos sporta veidos.

Latvijas sportistu krājumā līdz šim ir tikai viena vienīga medaļa – bronzas, ko pirms četriem gadiem Turīnā izcīnīja kādreizējais pasaules junioru meistars kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis. Diemžēl viņa forma šajā sezonā nav iepriecinājusi. Janvārī Pasaules kausa (turpmāk PK) 5. posma Kēnigszē, Maija Tīruma sasniedza 10. v., bet brāļi Andris un Juris Šici divniekā 13. v. – Nākošajā posmā Vinterbergā, Vācijā, Šiciem 10. v., Rubenim 25. v. Stafetē (vīru un sieviešu vieninieki, divnieks) 4. v. – Pēdīgi Eiropas meistarsacīkstēs Siguldā, kur konkurence bija mazāka, Rubenim 4. v., Šiciem tāpat, Guntim Rēķim 10. v., Annai Orlovai 6. v. Tīrumai 7. v. Stafetē gan 1. v., bet – tā nav olimpiskajā programmā...

Ja domājam par panākumiem, tad jāmin trīs sporta veidi: bobslejs, skeletons un īstreks.

Bobsleja pilotu, pasaules čempionāta bronzas medalistu, Jāni Miņinu atzina par 2009. g. Latvijas labāko sportistu. Šo godu viņam iegūt palīdzēja viņa četrinieka stūmēji – Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis Intars Dambis. Viņu pēdējie rezultāti bija PK 5. posmā Altenbergā, Vācijā – 5. v., PK 6. posmā Kēnigszē 4. v., bet PK 7. posmā St. Moricā viņam vispār neizdevās iegūt vietu. Neveiksmei nevarēja arī atrast izskaidrojumu. Jācer, ka Kanādā viņš atgūs savu labāko formu.

Lielas cerības izraisījusi Martina Dukura panākumi skeletonā. PK 5. posma Altenbergā viņš bija piektais, brālis Tomass sestais. St. Moricā Martins ieguva trešo vietu, bet sezonu noslēdza īpaši spoži Īglsā, Austrijā, uzvarot PK posmā un kopvērtējumā, kā arī kļūstot par Eiropas meistaru.

Ar interesi gaidāmi apdāvinātā Haralda Silova starti īstrekā un klasiskajā ātrslidošanā, kā arī hokejistu uzstāšanās.

Visu ziemu līdzjutēji varēja sekot Rīgas Dinamo gaitām KHL turnīrā. Tur gan latvieši spēlē kopā ar leģionāriem, taču nenoliedzami KHL spēles bijušas latviešiem vērtīgs treniņš. Pie tam pēc vāja sezonas sākuma Rīgas Dinamo pēdējā laikā pratis savirknēt uzvaras. Tas ļauj uz spēlēm Kanādā raudzīties ar zināmām cerībām. Atgriezīsies arī ārzemju klubos spēlējošie. Mērķis varētu būt iekļūšana astotniekā, t.i. ceturtdaļfināla. Līdz šim Latvijai olimpiskajās spēlēs (OS) tas nav izdevies – pirms četriem gadiem Turīnā 12. v., 2002. g. Soltleiksitijā 13. v. – Pirmā spēle prieksgrupā Latvijai būs 17. febr. pret Krieviju, 20. febr. pret Čehiju un pēdīgi pret Slovākiju.

Biatlonā, kas kādreiz bija latviešu kases gabals, nedrīkstētu lolot augstas vietas. Nevienā no šīs sezonas PK posmiem latviešiem nav izdevies izcelties. – Nav arī gaidāmi panākumi slēpošanā vai kalnu slēpošanā, kas allaž bijuši latviešu vājie punkti.

2006. g. Turīnas OS papildus Rubeņa bronzas medaļai desmitniekā iekļuva I. Bricis biatlonā (4. v.), J. Miņins/D. Dreiškens bobslejā (6. v.), brāļi A. un J. Šici (kamaniņu divnieks), M. Dukurs (skeletonā – kamaniņas braucējam galva uz priekšu) – visi 7. v., A. Orlova (kamaniņas) 8. v. un M. Līduma (biatlons) 10. v.

Šo visu laiku labāko Latvijas pārstāvju sasniegumu ziemas OS pārspēt Kanādā nebūs viegli.

OS rīkotāja Kanāda apmaksā ārzemju dalībnieku apmešanos, ēdināšanu un transportu. Latvijas Olimpiskā vienība (daļa no LOK) regulāri atbalstījusi 10 izcilākos ziemas sportistus (Miņina četrinieku, Rubeni, brāļus Šicus, Tīrumu, M. Dukuru, Silovu), vēl 9 citus īpaši pirms Vankūveras OS un ar mazākām summām 12 B kategorijā un 7 C kat.

G.E.B.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com