Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA Izglītības seminārs Rīgā jūlijā

Skolotāji un izglītības darbinieki aicināti piedalīties

Laikraksts Latvietis Nr. 87, 2010. g. 28. apr.
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

PBLA Izglītības padome aicina visus ārzemēs darbojošos latviešu skolotājus un izglītības darbiniekus uz semināru Rīgā 12. un 13. jūlijā. Seminārs notiks tieši pēc Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks Rīgā no 6. līdz 11. jūlijam. Semināra norises vieta: Rīgas Skolēnu pils Kr. Barona ielā 99.

Seminārs domāts kā iespēja skolotājiem un citiem izglītības darbiniekiem no visas pasaules satikties, dalīties pieredzē, uzzināt kaut ko jaunu par mācību metodiku, iepazīties ar jaunu mācību vielu, ko izmantot valodas un citās stundās. Laipni lūgti arī vecāki, kā arī citi, kas interesējas par latvisko izglītību ārpus Latvijas. Seminārā piedalīsies un nodarbības vadīs profesionāli pedagogi no Latvijas, ASV un Austrālijas.

Pārziņus uzrunās Andra Zommere, skolotāja ar lielu pieredzi pārziņa lomā ASV, kā arī skolotājas pieredzi Latvijā. Andra ir ilgus gadus vadījusi pilna laika latviešu bērnu dārzu Pasaciņa Kalamazū (Kalamazoo), strādājusi Internacionālā skolā Ķīpsalā un pašlaik ir pārzine Sv. Augustīnes katedrāles skolā (St. Augustine Cathedral School), katoļu pamatskolā Kalamazū. Andras vērtīgā pieredze daudzus gadus vadības lomā var dot jaunu skolu vadītājiem svarīgu informāciju par to, kā veiksmīgi ieviest skolā efektīvu struktūru – tādu, kur ir tradīcijas, kur vecāki ar prieku un pienākuma sajūtu arī piedalās lēmumu pieņemšanā, kas skar skolas dzīvi.

Ar savu bagātīgo pedagoģisko pieredzi arī dalīsies Baiba Jurjāne un Arita Lauka; abas ir bijušas metodiķes un skolotājas Internacionālā skolā Ķīpsalā, tagad vada skolotāju kursus Latvijas skolotājām, kā arī vada privāto pirmsskolu Maziņš kā jūra Rīgā. Baiba ir oriģināli no Kanādas, kopš 1997. g. dzīvo Latvijā, Arita ir pedagoģe no Latvijas un arī vada International Baccalaureate seminārus pa visu Eiropu.

Latvijas skolotājas Dace Anstrate un Anita Šaltāne iepazīstinās skolotājus ar bilingvālo metodiku, ko Latvijā pielieto mācot mazākumtautību skolās. Dace ir latviešu valodas un literatūras skolotāja Jelgavas speciālajā pamatskolā, kā arī vada LAT2 kursus skolotājiem un vecākiem. Anita ir Salaspils 2. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā, ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāja. Abas ir izstrādājušas vairākus metodiskos un mācību līdzekļus.

Karīna Jaunalksne ir vācu valodas skolotāja Melburnā, Austrālijā, ar daudzu gadu pieredzi. Ilgus gadus mācījusi Melburnas latviešu skolā Daugava. Valda Jefimova ir pamatskolas skolotāja Melburnā ar īpašu specialitāti – lasītmācīšanu bērniem, kuriem vajag īpašu palīdzību. Valda arī ir ilgus gadus mācījusi latviešu valodu Melburnas latviešu skolā Daugava. Karīna un Valda pastāstīs, klātesošos arī iesaistot praktiskās nodarbībās, par metodēm, kā iesaistīt skolēnus mācībās (angliski: student engagement), kā arī par atšķirīgiem veidiem, kā skolēni vislabāk apgūst informāciju (angliski: thinking curriculum).

Būs vēl citi referenti, paneļdiskusijas, kā arī paredzēts mācību grāmatu tirdziņš. Seminārs bez maksas, bet dalībniekiem ceļojumu izdevumus un apmešanos jāsedz un jākārto pašiem. Vakara cēliens abus vakarus paredzēts folkklubā Ala Audēju ielā, Vecrīgā, kur semināra dalībnieki varēs neformālā gaisotnē turpināt sarunas.

Interesenti uz semināru var pieteikties, sūtot epastu Dainai Grosai uz daina@gross.id.au līdz 31. maijam, un mēs jums izsūtīsim pieteikšanās veidlapas.

Tiksimies vasarā Rīgā!

Daina Grosa
PBLA IP semināra koordinatoreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com