Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Liela jubileja pērngad Pertā

Vilis Gūtmārcis deviņdesmitgadnieks

Laikraksts Latvietis Nr. 76, 2010. g. 17. febr.
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Gutmarcis

Vilis Gūtmārcis.

Dzimis Latvijā 1919. g.17. septembrī Valkas apriņķī, Jaunvāles pagastā, lauksaimnieka ģimenē. 1939. gadā brīvprātīgi pieteicies dienēt obligātā kara dienestā Latvijas armijā, ko pildījis Autotanku pulkā. Beidzis instruktoru kursus un apguvis mehāniķa prasmi. 1943. g. iesaukts Latviešu leģionā un iedalīts 15. divīzijas sakaru bataljonā. Pēc Vācijas kapitulācijas seko gūsts un bēgļu gaitas Vircburgas bēgļu nometnē. Vilis strādā UNRRA dienestā un amerikāņu armijas darba rotā Frankfurtē.

1947. g. ierodas Rietumaustrālijā un darba līguma gadus strādā uz dzelzceļiem un raktuvēs. Vēlāk Vilis apprec Ludmillu un kopā uzsāk tirdzniecības uzņēmumu Narodžinā. Kaut gan dzīvojot tālu no Pertas, Gūtmārči, mērojot tālo ceļu, iesaistās Pertas latviešu sabiedriskajā dzīvē, bet 1975. gadā viņi pārceļas uz dzīvi Pertā. Šeit atkal uzsāk tirdzniecības uzņēmumu un turpina ļoti aktīvo sabiedrisko dzīvi. Vilis nu ir aktīvs Sv. Pāvila. ev. lut. latviešu draudzē, Latviešu biedrībā Rietumaustrālijā, Daugavas Vanagu Pertas nodaļā un dzied gan nodaļas, gan Pertas Latviešu jauktajā korī. Kad Pertā uz brīdi atsākās Vecskautu pulciņš, Vilis bija klāt arī tur, jo viņš tic teicienam: Reizi skauts, vienmēr skauts. Ar visām Pertas latviešu sabiedriskajām nodarbībām Vilis vēl atrada laiku arī dažām austrāliešu organizācijām.

Tomēr vissirsnīgāko laiku Vilis ir ziedojis Daugavas Vanagu Pertas nodaļai, daudzus gadus būdams tās valdē gan mantziņa, gan finanšu daļas vadītāja un nodaļas priekšnieka amatos.

Beidzamos gados gadu nasta un veselība Vilim vairs neļauj ziedot to laiku, kuru viņš labprāt ziedotu Pertas latviešu saimei, bet iespēju robežās un garā viņš vienmēr ir klāt mūsu pasākumos. Viņa balsi vēl joprojām dzirdam DV kora devumos.

Vilis ir īsts latviešu skautu un karavīru Latvijas uzticības un mīlestības solījumu nesējs. Par nopelniem Daugavas Vanagu mērķu sekmēšanā 1985. g. Vilis tika apbalvots ar DV nozīmi zeltā. Sveicam Tevi, Vili, šajā tik nozīmīgajā jubilejā un vēlam Tev, lai Laimiņa Tev dod vēl daudz baltu dieniņu pabūt mūsu pulkā!

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com