Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LAAJ Prezidijs

Marta un aprīļa sēžu pārskati

Laikraksts Latvietis Nr. 89, 2010. g. 12. maijā
Linda Ozere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Pirms vairāk kā mēneša Austrālijas latviešu presē parādījās LAAJ atklāta vēstule par ierosinājumu mainīt PBLA vārdu. Tā tagad nosūtīta visiem PBLA valdes locekļiem.

PBLA Latvijā ir izveidojusi projektu, kas mudinās vēlētājus piedalīties vēlēšanās, bet neatbalstīs nevienu politisku partiju. Vairākās vietās Latvijā ir paredzētas politiskas runas un Trīs tenoru priekšnesumi. PBLA atbalsta šo projektu ar $10 000 ārpus budžeta.

LAAJ prezidijs vēl joprojām mēģina sakārtot biedru sarakstus. Ir lielas atšķirības starp sarakstu ar tiem, kas samaksājuši biedru naudas un sarakstu ar tiem, kas vēlas saņemt protokolus. Daudzi līdzšinējie biedri nav atsaukušies uz biedru aptauju un līdz ar to nevar zināt, vai organizācijā vēl darbojās, vai ir nepareizā kontakta persona. Prezidijs sazināsies ar vicepriekšsēžiem, jo viņiem vajadzētu būt labākai vietējai informācijai. Ja esat biedru organizācija vai individuālais biedrs un neesat ar LAAJ sazinājušies, tad lūdzu steidzami to dariet, lai varam savest sarakstus kārtībā. (LAAJ prezidijs, PO Box 457, Strathfield NSW 2135 vai info@laaj.org.au)

Šī gada ziedojumu vākšanas akcija tiks rīkota septembrī un oktobrī.

18. novembra akti jau tagad tiek organizēti. Sarīkojumu datumi ir tagad saskaņoti:

  • Brisbanē – 13. vai 14. novembrī
  • Kanberā – 16. novembrī
  • Sidnejā – 18. novembrī
  • Adelaidē – 20. novembrī
  • Melburnā – 21. novembrī

Priekšsēdis iesaka 18. novembra runas teicēju, kuru prezidijs atbalsta. Priekšsēdis nosūtīs ielūgumu.

Skolu nozares vadītāja ir ziņojusi, ka ir pieteikušies 6 cilvēki no Austrālijas uz 2010. gada skolotāju konferenci Latvijā – Māris Bruzgulis un Sandra Dragūna no Sidnejas; Daila Ziedare no Melburnas; Vizma Boaga, Ilze Ostrovska un Ilga Vasele no Adelaides. Nolemj katru no viņiem atbalstīt $1000 apmērā, ar tādu noteikumu, ka viņi dod aktīvas atsauksmes par skolotāju kursiem, pēc atgriešanās Austrālijā. Nolemj 2011. gadā atbalstīt ne vairāk kā 3 skolotāju piedalīšanos šajā konferencē.

Kultūras fonds ir piešķīris atbalstu Austrālijas latviešu 50. Teātru festivālam.

Projektu darba grupas

Par grāmatu sūtīšanu uz Latviju šogad izdots $4430. Ir saņemts pārskats no grāmatu sūtītāja, Jāņa Caunes Adelaidē, kurā viņš min, ka nosūtītas 52 kastes ar apmēram 2600 grāmatām. Lielais vairums kastu nosūtītas pagastu vai rajonu bibliotēkām vai skolām.

Sveika Latvija programmā šogad piedalīsies Daina Jefimova no Melburnas. Prezidijs lūdz pieteikt kandidātus 2011. gada Sveika Latvija braucienam, lai prezidijs var izrēķināt cik braucējus, un kādā apjomā, varēs atbalstīt nākošajā gadā.

Priekšsēdis ir izsūtījis proponētās statūtu maiņas visiem prezidija locekļiem un nozaru vadītājiem, prasot viņu ieteikumus. Viņš arī prasīs LAAJ Padomes locekļu viedokļus.

Linda OzereAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com