Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Stokholmas Latviešu skolā tur īkšķus par Latvijas hokeju

Priecājāmies par gūtajiem vārtiem

Laikraksts Latvietis Nr. 202, 2012. g. 25. maijā
Aira Miķelsone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Stokholmas Latviešu skolas līdzjutēju prieks par Latvijas uzvaru PČ spēlē pret Itāliju. FOTO Raitis Freimanis.

Ar fināla spēli starp Slovākijas un Krievijas hokeja izlasēm svētdienas, 20. maija pievakarē ir noslēdzies pasaules čempionāts hokejā, kurš šogad bija radis mājvietu vienlaikus divās Ziemeļvalstu galvaspilsētās – Stokholmā un Helsinkos. Šogad atbalstīt savējos – Latvijas hokeja izlasi – devās ne vien hokeja fani no Latvijas, bet arī daudzas Zviedrijā mītošās latviešu ģimenes, kuru bērni mācās vai jau absolvējuši Stokholmas Latviešu skolu.

Agrā pēcpusdienā Stokholmas Globen arēnā, kur norisinājās hokeja spēle starp Latvijas un Itālijas hokeja komandām, atbalstītāju tribīnēs bija nepilni trīs tūkstoši. Tomēr svarīgāks par atbalstītāju šķietami nelielo skaitu bija fakts, ka teju visi līdzjutēji bija ekipēti ar sarkanbaltisarkano fanu atribūtiku. Tie bija Latvijas izlases līdzjutēji, kuru vidū bijām arī mēs, Stokholmas Latviešu skolas audzēkņi, vecāki un skolotāji.

Ideja par kopīgu hokeja spēles apmeklējumu radās vienam no latviešu skolas vecākiem, skolas valdes loceklim Raitim Freimanim. Raitis ir uzaudzis Kanādā, kur hokejs ir lielā cieņā, tādēļ arī savulaik dzīvojot Latvijā, un pēcāk Zviedrijā, Latvijas hokejam Raita ģimenē sekots ar lielu interesi un aizrautību.

Emocijas pirms Latvijas – Itālijas spēles un tās laikā bija fantastiskas! Arēnā skanēja Latvijas himna, Latvijas izlase rādīja labu hokeja spēli un sagrāva pretiniekus ar iespaidīgu rezultātu – 5:0. Savukārt mēs, līdzjutēji, skandējām: Sarauj, Latvija!, priecājāmies par gūtajiem vārtiem un uzvaru spēlē, un bijām vienoti lieliskā pasākumā ārpus skolas sienām.

Protams, žēl, ka turpmākajās spēlēs mūsu hokejistiem neveicās tikpat labi, iespējams tādēļ, ka citās spēlēs latviešu skola nebijām klāt tik kuplā skaitā. Taču pārrunājot spēles apmeklējumu ar bērniem, un, pārskatot šī pasākuma bildes, ir skaidrs, ka ikvienam – gan pieaugušajiem, gan bērniem būs ko atcerēties! Turklāt, kā pastāstīja daži vecāki, viņu bērni pēc šīs spēles ir nolēmuši sākt trenēties hokejā. Lai izdodas saglabāt šo apņēmību!

Aira Miķelsone
Laikrakstam "Latvietis"

Par Stokholmas Latviešu skolu

Stokholmas Latviešu skola ar mērķi pulcināt Zviedrijā dzīvojošos bērnus un viņu ģimenes, veicināt bērnos latvisko identitāti, palīdzēt apgūt un attīstīt latviešu valodas un literatūras pamatus, Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi un latviešu tradīcijas, ir viena no senākajām latviešu skolām ārpus Latvijas. Skola kā vecāku kooperatīvs dibināta 1953. gadā, nākamgad skolai apritēs jau 60 gadi. Tiekoties reizi nedēļā sestdienās, skolā patlaban mācās vairāk nekā 60 bērni vecumā no 2 līdz 14 gadiem. Stokholmas Latviešu skola ietilpst Zviedrijas Latviešu apvienībā (ZLA).

Līdztekus regulāram mācību darbam, skolā notiek arī mūzikas stundas, izzinošas ekskursijas, tiek atzīmētas gadskārtu tradīcijas un rīkoti kopīgi pasākumi plašākai sabiedrībai. Tā piemēram, jau par tradīciju kļuvusī Mārtiņdiena Stokholmā, ikgadējā vasaras ekskursija uz Latviju kopā ar skolotāju Intu Meieri, leļļu teātra viesizrādes bērniem u.c.

Stokholmas Latviešu skola sadarbojas arī ar citām izglītības iestādēm un organizācijām Latvijā un pasaulē, tostarp Latviešu valodas aģentūru, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas atbalsta biedrību, PBLA. Pieredzes apmaiņā šogad Stokholmā viesojušās Oslo un Helsinku latviešu skolas. Sekojot tehnoloģiju un sociālo mediju attīstībai, izveidota skolas interneta mājas lapa http://www.stokholmaslatviesuskola.se, informācija par skolas darbību un aktualitātēm lasāma arī sociālajā tīklā Facebook. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com