Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Nežēlīgs” izaicinājums

100 km sacīkstes Zilajos kalnos pie Sidnejas

Laikraksts Latvietis Nr. 202, 2012. g. 25. maijā
Anita Andersone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

No kreisās: Greims un Marks Sidnejas lidostā pēc skrējiena, atceļā mājās.

Marks Bormanis un Greims Andersons pagājušā nedēļas nogalē piedalījās pasaules slavenajās ultra-skrējēju vides ieredzētajās skriešanas sacīkstēs Ziemeļseja 100 (The North Face 100) Zilajos kalnos pie Sidnejas. Vairāk nekā 1000 konkurentu piedalījās 100 km garajā sacīkšu maršrutā, kurš vijas caur iespaidīgu, krāšņām ainavām bagātu parku, kas reģistrēts pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tikai divas trešdaļas no dalībniekiem nobeidza sacensības zem sacīkšu ierobežotā 28 stundu limita, kas liecina par šo sacīkšu slavu – kā nežēlīgu.

Sacensības sākās plkst. 7.00 no rīta. Maršruta garumā bija seši kontrolpunkti; Marks un Greims bija izstrādājuši savu skriešanas laika prognozi – viņu mērķis bija nobeigt skrējienu zem 20 stundām.

Sasniedzot otro kontrolpunktu pēc 38 km un sīvi skrienot pret kalnu, tie bija ieguvuši vienu stundu. Pie 54 km kontrolpunkta ieekonomētais laiks bija samazinājies uz 30 minūtēm. Šis bija pirmais kontrolpunkts, pie kura varēja piekļūt līdzjutēji (un kur sagaidīja uzmundrinoša džeza ansambļa mūzika). Kontrolpunktam tuvojoties, skrējējus uzmundrināja atbalstītāju saucieni. Ierodoties ceturtā, 65 km kontrolpunktā, tie bija uzkāpuši ļoti stāvā nogāzē, kas ieveda Katumbā, un zaudējuši vēl nedaudz laiku.

Nākamajā posmā, visgarākā – 24 km, bija jānokāpj pa Milzu trepēm (Giant Staircase) gar Trīs māsām Džeimisona (Jamison) ielejā. Markam bija parādījusies milzīga tulzna kājas īkšķa sānos, un Greimam spēks bija tiktāl izsīcis, ka vienā brīdī viņš nokrita no takas un ieslīdēja nelielā nogāzē. Lai sasniegtu beidzamo kontrolpunktu, 11 km no beigām, bija jākāpj 800 m, lai izkļūtu no ielejas uz Kedumbas mūriem (Kedumba Walls). Marks par Greima stāvokli komentēja Feisbukā kā „augšāmcēlies no mirušajiem un cīnās uz priekšu... 20 stundas vēl sasniedzamas, varbūt“. Viņi abi pārskrēja finiša līnijai tieši pirms plkst. 3.00 no rīta – 19 stundās 57 minūtēs un 32 sekundēs! Marks aprakstīja šo brīdī, kā „viens no maniem labākajiem momentiem jebkad sportā“.

Marks ir ļoti pieredzējis sportists, kurš regulāri sacenšas triatlonos un maratonos, un nesen piedalījās pirmajā Sīkstā dubļinieka (Tough Mudder) izaicinājumā, Filipsalā. Greims ir entuziastisks amatieris, kas agrāk ir bijis vairāk staigātājs – pieveicis 680 km garo Austrālijas Alpu staigāšanas ceļu (Australian Alps Walking Track), kā arī trīs garus gājienus, šķērsojot Latviju, kuri kopumā pārsniedz 1 500 km. Marks un Greims kopā ir sacentušies vairākos Rogeinos, 100 km Oksfama pārgājiena (Oxfam Trailwalk) gājienos, kā arī pus un pilnos maratonos. Marks arī pievienojās Greimam daļai viņa austrumu-rietumu gājienā pāri Latvijai 2008. gadā.

Domājot par nākotnes plāniem, Marka mērķis ir oktobrī noskriet maratonu zem 3 stundām , bet Greims jūnijā plāno vēl vienu Latvijas šķērsošanu – no Zemgales, cauri Vidzemei.

Anita Andersone
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com