Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Minsteres dejotāji

Meklē atbalstu braucienam uz Itāliju jūlijā

Laikraksts Latvietis Nr. 205, 2012. g. 14. jūnijā
Inga Tavadrusa (Tawadrous) -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Bilde no dejotāju arhīva – no pasākuma Briselē. FOTO Linda Gruze.

Pirms gada viņas uzstājās tikai trijatā: ar vienu vienīgu deju. Brunčus un padzeltējušas linu blūzes priekšnesumam tika atrastas Minsteres Latviešu Centra pagrabā. Šovasar tā jau ir pieklājīga lieluma latviešu tautas deju kopa ar žilbinoši baltiem krekliem un jauniem tērpiem, kuri tika iegūti ar Latviešu Kopības Vācijā un Latviešu Centra Minsterē atbalstu – Minsteres latvieši sien deju kurpes nu jau ari ārpus Vācijas robežām.

Vēl nesen Minsteres Latviešu Tautas deju kopa atgriezās no sadraudzības koncerta Briselē. Jau jūlijā šie dejotāji vedīs dančus un latviešu dejotprieku uz Itālijas ielām. No 11. līdz 15. jūlijam pilsētiņā Padovā notiek jau 49. Europeāde. Pirmais pasākums bija 1964. gadā Antverpenē. Tur uzstājās angļi, franči, holandieši un vācieši kopā ar ukraiņiem, dienvidslāviem un poļiem – ar tautām, kuras dejoja un dziedāja svešā zemē un nevis savējā. Tāpat kā Minsteres latvieši.

Minsteres tautas deju kopa tika izveidota negaidīti. Tas nebija gadiem ilgi kalts plāns. Nē, tā bija dejotgriba, kas nelika Inesei El Tavilai mieru, līdz viņa izlēma meklēt citus latviešus, kas ar viņu leks polku – vieglo, trako, kluso. Katru svētdienu Inese El Tavila pulcina pārējos latviešus uz mēģinājumu. Trīs sviedru un prieka pilnas stundas šiem 20 dejotmīļiem ir tīrais nieks. Pirms koncertiem viņi deldē Minsteres Latviešu Centra dēļus pat ilgāk kā trīs stundas. Savam priekam.

Lai finansētu braucienu uz Itāliju, Minsteres Latviešu tautas deja kopa lūdz finansiāli atbalstīt pārskaitot naudu:

Lettische Gemeinschaft in Deutschland e.V.
Postbank Hannover (BLZ 250 100 30)
Konto-Nr. 113 737 301
Mērķis : tautas dejas Minsterē

Inga Tavadrusa (Tawadrous)
Laikrakstam "Latvietis"Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com