Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Jāņu uzvedums Latvijā

„Latvija līgo Bauskā“ uzstāsies arī latviešu dziedātāja no Toronto

Laikraksts Latvietis Nr. 206, 2012. g. 20. jūnijā
Helēna Gintere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Tuvojas skaistākie vasaras svētki – saulgrieži, kad gaidāma visgarākā diena un visīsākā nakts. Šovasar Latvijā notiks kopīgs Līgo svētku pasākums Latvija Līgo, tā rīkotāji ir Latvijas Radio 2, kļūstot par skanīgu tradīciju Latvijā. Par svētku norises vietu ir izvēlēta Zemgales sirds Bauska – gleznainā Pilskalna estrāde.

Latvijas Radio 2 ir sākusi skanēt pasākuma Latvija Līgo Bauskā dalībnieku kopdziesma Lai līgojam, lai svinam no Rūdolfa Blaumaņa izrādes Skroderdienas Silmačos. Šo dziesmu pazīst ik viens latvietis, un tā ir kļuvusi kā neoficiāla Jāņu svētku himna. Dziesmu ir iedziedājuši gandrīz visi Jāņu koncerta dalībnieki. Koncerta uzvedumā par Jāņu tēvu ir izvēlēts dziedātājs Ingus Pētersons, kura balss lieliski iederas klasiskajam uzveduma sižetam.

23. jūnija vakarā, Kristapa Krievkalna un Kristīnes Kārkles-Puriņas vadībā, koncertā Latvija līgo Bauskā skanēs pazīstamas meldijas etnopopa manierē, un uz skatuves tiksies Suitu sievas, folkloras kopas Ilža, Grodi, Dziga, Kokle un daudzi populārā žanra Latvijas solisti, kā arī citi izpildītāji un tautas muzikanti, starp kuriem būs arī latviešu dziedātāja no Toronto – Sandra Ķuze, kas uzstāsies savas vecmāmiņas austajā Vidzemes vidienes, nu jau vairāk kā 70 gadus vecajā, tautas tērpā, un uzvedumā kopā ar Ingus Pētersonu dziedās Raimonda Tiguļa jauno dziesmu Dod Dieviņi jauktam korim un solistiem.

Bauska ir vieta, kur satiekas Latvijas trīs upes un mīlētāju saliņā droši glabājas Līgo nakts noslēpums. Latvijas labāko dziedātāju sadziedāšanās un seno rituālu izdzīvošana sola īpašu enerģijas un fantastikas vakaru un nakti. Pateicoties dažādiem mūziķu kolektīviem un instrumentālistiem, dziesmas iegūs jaunu skanējumu, apvienojot seno un jauno, mūžsenās tradīcijas un šodienu. Un, sanākot kopā šādā lielā un varenā dziesmu rituālā, visiem kopā gūstot vitāli nepieciešamu kopības sajūtu.

Bauskas svētkos valdīs rosība un jautrība. Vēl pirms Jāņu uzveduma, tiks piedāvātas spēles un atrakcijas, spēlēs pūtēju orķestris, dziedās kori un folkloristi, uzstāsies deju kopas, plašā izvēlē tiks piedāvāti arī katram novadam raksturīgie ēdieni. Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā būs bez maksas. Pēc koncerta turpināsies Līgo nakts balle, kur muzicēs populārie ansambļi un grupas.

Koncertu tiešraidē varēs vērot Latvijas televīzijā LTV 1 un klausīties Latvijas Radio 2.

Pirmo reizi vēsturē tas būs redzams LTV mājas lapā www.ltv.lv tīmeklī. Koncerta un tiešraižu sākums plkst. 21.00 pēc Latvijas laika. Pieslēgumi gan LTV, gan Radio būs visas dienas laikā.

Helēna Gintere no Toronto
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com