Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši pulcējās Tobago

Turp devušies Austrālijas virtuālā kora „Atbalsis“ 12 koristi

Laikraksts Latvietis Nr. 206, 2012. g. 20. jūnijā
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Dziedātāji no Melburnas, kuri piedalīsies gan Tobago, gan Dziesmu svētkos Milvokos. No kreisās: Skaidrīte Zaķe, Ivars Medenieks, Māra Medeniece. FOTO Gunārs Nāgels.

Sestdien, 16. jūnijā latvieši no dažādām mītnes zemēm un arī no Latvijas pulcējās Tobago un Trinidadas salās, lai piedalītos 16. latviešu salidojumā. Tas turpināsies līdz 26. jūnijam. Notiks kopīga Jāņu svinēšana kurzemnieku krastmalā, salas apskate, iepazīšanās ar kurzemnieku vēsturiskām vietām un piedalīšanās kultūras pasākumos.

Piedalīsies kora dziedātāji no dažādām zemēm – no Austrālijas kora Atbalsis un arī kori no Latvijas un Īrijas. Austrālijā koristus virtuāli koordinēja Marija Perejma. Uz Tobago Jāņus svinēt devās 12 Atbalsis koristi – Māra un Ivars Medenieki, Māra Piksone, Rasma Celma, Skaidrīte Zaķe no Melburnas un Lilita Daenke, Biruta Brūna, Vizma Brūna, Inese Laine, Jānis Priedkalns, Ilga Vēvere un Marija Perejma no Adelaides.

Iebraucot salās, koristi jau ir apguvuši dziesmas. Latviešu salidojumā aicināti piedalīties arī vietējie koristi, jo daži prot nodziedāt kādu latviešu tautasdziesmu, kā arī Latvijas himnu. Notiks ekumenisks dievkalpojums, preses u.c. intervijas, kā arī televīzijas pārraides.

Pirmais latviešu salidojums Trinidadā un Tobago notika 1974. gadā, kad prof. Dr. Edgars Andersons tur pulcināja latviešus no dažādiem kontinentiem. Salidojuma mērķis bija iepazīties ar Tobago salu un tās vēsturiskām vietām.

Uz salidojumu latvieši šogad pulcēsies Sv. Dāvida baznīcā. Tobago valdība ir piešķīrusi zemi pie baznīcas, lai celtu latviešu centru un restorānu. Tiek gaidītas uzņēmīgas rokas! Šodien salas vēsturnieki pieņem, ka kurzemnieki, kas palikuši salā, ar laiku ir asimilējušies.

16. latviešu salidojuma vadītājs Trinidadā un Tobago ir Austrālijas latviešiem labi pazīstamais Guntars Gedulis, PBLA Kultūras Fonda un Izglītības padomes pārstāvis Dienvidamerikā.

Pēc salidojuma Tobago Austrālijas latvieši Māra un Ivars Medenieki un Skaidrīte Zaķe dosies uz Ameriku, lai jūlijā piedalītos Dziesmu svētkos Milvokos. ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com