Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvieši līgo visā pasaulē (23)

Jāņi „Priedainē“, ASV

Laikraksts Latvietis Nr. 208, 2012. g. 4. jūlijā
Inita Āboliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Akordeonisti Inita Āboliņa un Jānis Students kopā ar līgotājiem „Priedainē“. FOTO no Initas Āboliņas personīgā arhīva.

No kreisās: Normunds Ķietis, Jānis Students, Inita Āboliņa FOTO no Initas Āboliņas personīgā arhīva.

Mēs Priedaines (ASV) Jāņos jutāmies, kā līgojot Latvijā. Teiciens līst kā pa Jāņiem šoreiz neapstiprinājās. Bija ļoti silts un saulains vakars.

Mēs ar Normundu sniedzām koncertu, tautas dejas dejoja Ņujorkas Jumis, Vašingtonas Namejs un Filadelfijas Dzirkstele. Līgo balli spēlēja Amerikas latviešu kapela Pēdējais vilciens.

Kā katru gadu sadziedāšanos pie Jāņu ugunskura uz akordeona pavadīja Jānis Students, kurš ir Priedaines sirds un dvēsele. Šogad viņam bija palīgs – es spēlēju kopā ar viņu. Tā esot bijusi lielākā sadziedāšanās pēdējo 10 gadu laikā. Jānis teica, ka viņam ir gods, spēlēt kopā ar mani, bet īstenībā man bija gods spēlēt kopā ar viņu. Viņš ir tik laimīgs, kad spēlē: acis aizvērtas un smaids, kas nepāriet līdz pēdējam akordam.

Uz Priedaines Jāņiem sabrauc Amerikas latvieši no visām malām. Mūsu šogad bija ap 400, un par ko visi vietējie priecājās – daudz jauniešu; arī to, kuri Amerikā iebraukuši pirms pāris gadiem.

Ballīte turpinājās līdz rīta gaismai, mani uz mājām aizveda pēc diviem, tieši no deju laukuma, lai gan gribējās vēl palikt. Pēdējie līgotāji esot devušies gulēt ap 6 no rīta, bet nekāds miers un klusums neiestājās, jo dziedāšanas stafeti pārņēma putni.

Inita Āboliņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com