Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Raibā vasara“ ziemas vidū

Krāsaini ziedi un tērpi aizved uz Latvijas vasaru

Laikraksts Latvietis Nr. 210, 2012. g. 18. jūlijā
Elīna Rikarde -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

AL54KD rīcības komitejas līdzpriekšsēdis Juris Skābe (no kreisās). FOTO Pēteris Strazds.

Saimnieces ar kūkām. FOTO Pēteris Strazds.

Saimnieces gaida ēdājus. FOTO Pēteris Strazds.

„Raibā vasara“. FOTO Pēteris Strazds.

„Raibā vasara“. FOTO Pēteris Strazds.

„Raibā vasara“. FOTO Pēteris Strazds.

Sarīkojuma dalībnieki. FOTO Pēteris Strazds.

Pirms pasākuma Raibā vasara daudzus pārņēma neziņa. Kā tas tagad būs, ja ziemas vidū, kad gribas ietīties siltās segās un sēdēt pie kamīna, ir jālien uz bēniņiem vai kādā tālākā skapja stūrī un jāvelk ārā vasaras drēbes? Jo, kā izrādās, pārcilājot džemperus un siltās bikses, tajos nevarēja atrast ne kripatiņu raibuma.

Un kā tas izskatīsies, ka prātīgais latvietis savilks košas drēbes un soļos pa ielu, it kā būtu sajaucis gadalaikus? Un ko citi teiks?! Ja nu sanāk tā, ka nācējs uz pasākumu ir vienīgais, kas sekojis rīkotāju lūgumam ierasties košā/raibā tērpā, lai radītu vasaras sajūtu?!

Visvisādas domas klīda pa galvu nācējiem, bet pāri visam bija vēlme kārtīgi no sirds izdziedāties un, galvenais, atbalstīt Austrālijas Latviešu 54. Kultūras Dienas.

Kad tautieši sāka pulcēties ziediem rotātā Tālavas Lielajā zālē svētdien, 8. jūlijā, tad ar katru ienācēju kļuva skaidrāks, ka šeit būs varens pasākums. Visi bija sajūsmas pārņemti, skatoties viens uz otra krāšņajiem un interesantajiem tērpiem. Atmosfēra bija ļoti brīva, ļaudis čaloja, bērni skraidīja, citi ēda neaizvietojamās desiņas ar kāpostiem un rupjmaizi. Tik žēl, ka karstvīns ātri beidzās, tas laikam tāpēc, ka visi gribēja uzturēt īpaši lielu siltumu, lai ticamības moments nezustu.

Šādā rosībā uz skatuves parādījās vakara vadītājas Ilga Puide un Ilze Radziņa, kuras mudināja cilvēkus uz dziesmām. Kad latvietis tiek pie dziedāšanas, tad viņu grūti apturēt. Tur dziesmas bira kā no pārpilnības raga. Un pat angļu valodā dziesmas My Bonnie Lies Over the Ocean un You are my Sunshine neapsīka stiprumā, tieši pretēji, uzņēma sparu (cik nopratu, tas bija domāts austrāļu draugiem), jo kā nekā katrs galdiņš gribēja būt visspilgtākais visādās jomās, lai izpelnītos žūrijas uzmanību un sarīkojuma beigās arī iegūtu balvu.

Starp dziedāšanu un dancošanu varēja apmierināt savas maņas, uzēdod kādu gardumu vai apskatot krāšņās loterijas balvas un klusās izsoles lietas.

Katrs bija iepriecināts, vai no dziesmām, tērpiem, veiksmes loterijā, gardiem ēdieniem un dzērieniem, vai iegūstot kādu vērtīgu lietu izsolē.

Šo pasākumu varētu salīdzināt ar braucienu karuselī, kur galvenā griezēja bija Kultūras dienu rīcības komitejas locekle Margota Puķīte ar daudz palīgiem.

Elīna Rikarde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com