Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Māra Branča skatījums

Vija Vētra Jelgavā

Laikraksts Latvietis Nr. 211, 2012. g. 24. jūlijā
Māris Brancis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Vija Vētra pēc sarīkojuma. FOTO Māris Brancis.

Vija Vētra pie Jāņa Čakstes pieminekļa. FOTO Māris Brancis.

Slavenā dejotāja Vija Vētra ir vairākkārt uzsvērusi – ja nevarētu braukt katru gadu uz Latviju, viņai būtu grūti dzīvot, sevišķi tagad, kad gadu skaitlis tiecas uz 90. dzimšanas dienu, padziļinās vientulība, sevišķi Ņujorkā, un vecuma kaites piemeklē. Latvijā, viņa saka, esmu vajadzīga.

To apliecināja gan 12. jūnija koncerts, kurā visi gribētāji netika iekšā. Arī tie, kuriem palaimējās, sēdēja uz grīdas, spiedās pie durvju spraugas, tik tikko spēdami ko saskatīt. Tas nekas, ka gurnos sāpes un plaušu karsonis piepeši piemetās, vienalga Vija Vētra dejoja. Skatītāji ir sajūsmā par viņas personību, viņas gribasspēku, kas spēj pārvarēt gadu robežas. Vai viņa nav Ginesa rekordu cienīga?

Arī Jelgavā, kur Vija Vētra viesojās 12. jūlijā, nelielajā Trīsvienības baznīcas torņa zālē viņas cienītāju pulks bija jo kupls, nedēļu pirms šīs tikšanās biļetes jau bija izpirktas. Saprotams, ka māksliniece nevarēja šeit padejot – nebija vietas, bet tas arī nebija šī vakara nolūks. Kā vēlāk uzsvēra skatītāji, svarīgi bija paklausīties viņas dzīves uzskatos, filozofijā. Bez šaubām, neiztika arī bez indiešu deju paraugdemonstrējuma. Vakara apmeklētāji ar lielu interesi noskatījās Ināras Kolmanes filmu Vijaya.

Viena no jelgavniecēm, kordiriģente Velta Rieksta, atgādināja par abu tikšanos Apguldē 30. gados, kur Vija Vētra vasarās ciemojusies. Jau tad, vēl pavisam maza meitenīte būdama, viņa zināja, ka būs dejotāja, atcerējās mūziķe. Cilvēki interesējās par viņas reliģiskajiem uzskatiem, par dzīves stilu.

Nobeigumā Vija Vētra ielūdza:

„Es jūs visus ielūdzu nākošā gada 12. jūnijā uz manu 90 dzīves gadu un 70 skatuves darbības jubileju Rīgas Latviešu biedrībā!“

Pēc šīs tikšanās Jelgavā māksliniece devās uz Siguldu, kur X starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos to dalībniekiem viņai jāvada deju nodarbības un arī pāris dejos jānodejo koncertzālē Baltais flīģelis, bet mēneša beigās Vijai Vētrai paredzēta uzstāšanās Talsos, kur notiks dzejnieka Andreja Eglīša simtgades sarīkojums.

Vakara izskaņā Jelgavā Vija Vētra novēlēja saglabāt nacionālo pašcieņu, kuras mūsu tautai pietrūkst, atklātu skatienu un gaišu smaidu, lai kas notiktu.

Trīs stundas aizlidoja dūju spārniem, un skatītāji bija gatavi vēl ilgāk klausīties viņā, par ko liecināja saņemtais bagātīgais ziedu klēpis, taču bija jāprotas kauna – arī Vijas Vētras garīgie un fiziskie spēki nav neizsmeļami.

Māris Brancis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com