Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Diaspora atzinīgi novērtēta

Tiekas LR Valsts prezidents un PBLA priekšsēdis

Laikraksts Latvietis Nr. 212, 2012. g. 27. jūlijā
Jānis Andersons -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

No kreisās: PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis, Valsts prezidents Andris Bērziņš. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

No centra (aiz galda) uz labo (pulksteņa rādītāju virzienā): PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis, Valsts prezidents Andris Bērziņš, Valsts prezidenta ārlietu padomnieks Marģers Krams, Valsts prezidenta preses padomniece Līga Krapāne, LR Ārlietu ministrijas Īpašu uzdevumu vēstnieks sadarbībai ar tautiešiem ārzemēs Rolands Lappuķe un PBLA pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jānis Andersons. FOTO Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Trešdien, 18. jūlijā Rīgas pilī Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēdis Jānis Kukainis tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai pārrunātu PBLA līdz šim paveiktos darbus latviešu diasporas interešu aizstāvībai ārvalstīs, un diasporas nākotnes sadarbības iespējas ar Latvijas valsti.

Jānis Kukainis sarunā ar Valsts prezidentu atzinīgi novērtēja dubultpilsonības statusa atjaunošanu Latvijas Pilsonības likumā, vēlēšanu iecirkņu skaita palielināšanu ārvalstīs, portatīvās LR pasu atjaunošanas stacijas darbību ASV un citās latviešu mītnes zemēs šajā un aizvadītajā vasarā un vēlēšanu sistēmas pakāpenisko reformu Latvijā.

PBLA valdes priekšsēdis Valsts prezidentam izteica ideju par starptautiskas konferences jeb smadzeņu foruma sarīkošanu 2013. gadā Rīgā Vispārējo Dziesmu un deju svētku laikā, uz šo forumu aicinot ārzemēs dzīvojošos jaunās un vidējās paaudzes uzņēmējus, kam ir saikne ar Latviju. Šāda konference būtu rīkojama sadarbībā ar Ārvalstu investoru padomi, ārvalstu tirdzniecības un rūpniecības kamerām, kā arī ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, lai panāktu konkrētus risinājumus jaunu investīciju projektu piesaistīšanā Latvijai.

Jānis Kukainis arī informēja Valsts prezidentu par PBLA un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības kopīgo ieceri pasludināt 2013. gadu par Okupācijas muzeja gadu un nodomu aicināt Valsts prezidentu uzņemties Okupācijas muzeja gada goda patrona pienākumus un šajā kapacitātē piedalīties Okupācijas muzeja 20 gadadienas svinībās 2013. gada 1. jūlijā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš pateicās PBLA priekšsēdim par līdz šim paveikto un novēlēja arī turpmāk īstenot konkrētus, reālus plānus, lai veicinātu ārzemēs dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju, kas šobrīd mūsu valstij ir ārkārtīgi nepieciešams.

Jānis Andersons
PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com