Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Reālā Latvija

Martins Vizbulis tūristiem piedāvā netradicionālus maršrutus

Laikraksts Latvietis Nr. 212, 2012. g. 27. jūlijā
Uldis Brūns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Pie Baltezera. FOTO Martins Vizbulis.

Latvijā netrūkst radoši cilvēki, bet kādreiz viņiem trūkst uzņēmība. Apmēram pusotru gadu atpakaļ es satiku divu bērnu tēvu, Martinu Vizbuli, Folkklubā Ala Vecrīgā. Martina ikdienas darbs ir Mākslas akadēmijā, kur viņš strādā kā pasniedzējs Vides mākslas nodaļā. Starp citu, Martins ir arī iekārtojis vairākas Latvijas ekspozīcijas Venēcijas Biennālē.

Ekonomiskās krīzes laikā Martins sāka domāt par savu 20 gadus seno ieceri, kas viņam radās laikā, kad pie viņa Latvijā ciemojās ārzemju draugi no Vācijas, kurus viņš izvadāja ekskursijās, iepazīstinot ar Kurzemi. Martins no viņiem saņēma ļoti pozitīvas atsauksmes par to, ko viņi bija redzējuši un piedzīvojuši. Draugiem vislabāk esot paticis ceļojums ar laivām ūdenstilpnēs Mordangas mežos pie Spāres, un viņi nav varējuši saprast, kā tik skaistā vietā nav neviena cilvēka. Vācijā līdzīgās vietās čum un mudž tūristi. Tā radās ideja izveidot Latvijas apceļotājiem netradicionālus galamērķu un piedzīvojumu maršrutus, kas atšķiras no tūrisma firmās piedāvātā standarta ar jaunu, patīkamu un radošu pieeju.

Lietas notiek lēnām, jo Martins ir aizņemts savā maizes darbā un arī dažādos citos projektos. Tā apdomīgi viņš pāris gadus atpakaļ sāka izstrādāt potenciālos maršrutus un interneta vietni, kurā var apskatīt šos piedāvājumus. Mājas lapu www.reallatvia.com atklāja pavasarī un tagad Martins savus pakalpojumus piedāvā plašākam interesentu lokam (marketing).

Ideja par nosaukumu cēlusies no tā, ka reālā Latvija nav tikai Rīga, ko tūristi visbiežāk apmeklē, bet drīzāk ārpus tās. Reālā Latvija ir skaistā Latvijas daba un no tradicionālajām tūrisma takām attālu esoši punkti ar tādām aktivitātēm un pasākumiem kā iešanu melnajā pirtī, bērzu sulas tecināšanu un no tās iegūto dažādu produktu degustēšanu, laivošanu, sēņošanu utt.

Mājas lapā atrodamas vairākas gatavas tūres, taču, ja ceļotājiem ir pašiem savas idejas, ko viņi gribētu redzēt vai darīt Latvijā, tad šīs vēlmes var saskaņot un par cenu vienoties ar Martinu. Tas ir netipisks tūrisms, kur Martins ciemiņus pavada vairāk kā draugs. Tā kā viņš strādā ar mazām grupām (līdz četriem cilvēkiem), braucieni var notikt bez steigas un noteikta laika grafika – ja kāda vieta patīk vairāk, tad tajā var pakavēties ilgāk, kas nav iespējams braucienā lielā grupā. Šāds ceļošanas veids var būt īpaši piemērots cilvēkiem ar bērniem vai cilvēkiem ar kustības traucējumiem, kuriem nav radi vai transports, vai ekipējums, taču viņi gribētu tikt prom no pilsētas un atpūsties pie dabas krūts. Tie ir ceļojumi, kas paliek atmiņā, atšķirībā no tiem, kuros tūrists ir kā konveijerā.

Latvijā jūras robeža ir ļoti gara un tūristiem-makšķerniekiem varētu interesēt izbrauciens jūrā, redzēt kā te makšķerē vai piedalīties pašiem. Martins ņem līdzi piknika kasti, kurā ir gāzes plītiņa, nepieciešamie trauki, un, ja sanāk saķert butes vai citas zivis, tad tās var pagatavot uzreiz jūras krastā.

Ceļotājiem ne vienmēr līdzi ir nepieciešamais ekipējums, piemēram, tai pašai makšķerēšanai vai pietiekoši siltas drēbes vēsam vai lietainam laikam, tāpēc te lieti noderēs Martina pakalpojums, jo viņš nākotnē plāno piedāvāt arī šādas lietas. Viņš ir arī izraudzījis vietas laukos, kur var paēst visinteresantākos un labākos latviešu ēdienus, tās iekļaujot ceļojuma maršrutā. Tūre var būt vienas vai vairāku dienu gara ar iespēju palikt teltī, kempingā vai viesnīcā.

Martins mājas lapā ir arī ielicis brīnišķīgas fotogrāfijas, kuras uzņēmis ar savu māksliniecisko aci, un tās vien ir vērts paskatīties. Viņš mani izvadāja ar laivu pa Rīgas ūdenstilpnēm – no Vecmīlgrāvja kanāla caur Ķīšezeru uz Lielo un Mazo Baltezeru. Redzējām visādus skatus, kurus Martins iemūžinājis un kurus var apskatīt mājas lapā. Pietauvojāmies pie Eiropa Hotel, kur mums bija brīnišķīgas pusdienas svaigā gaisā ezera malā. Šīs viesnīcas īpašnieks ir šausmīgi kaislīgs makšķernieks, un es varēju pamieloties ar svaigi ķertu līni, kamēr Martins izvēlējās zandartu. Vakarā, kā vienojušies, Martins mani izlaida Mežaparkā, kur man bija sarunāta tikšanās ar draugiem, un Martins pats turpināja ceļu atpakaļ uz Sarkandaugavu.

Ja vasarā vai citā sezonā ceļojat pa Latviju un vēlaties ko neparastāku, tad padomājiet par Martina piedāvājumiem un ieskataties www.reallatvia.com.

Uldis Brūns
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com