Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Svētbrīdis, pieminot Latvijas patriotus

Ainu Ritu un Jāni Rudolfu Vējiņus

Laikraksts Latvietis Nr. 215, 2012. g. 16. aug.
Vineta Žilinska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Virskapelāns Elmārs Pļaviņš piemiņas svētbrīdī Krusta baznīcā Rīgā.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube piemiņas svētbrīdī Krusta baznīcā Rīgā. FOTO Normunds Mežiņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs).

Piemiņas svētbrīža programma (1).

Piemiņas svētbrīža programma (2).

Pieminot Latvijas patriotus Ainu Ritu un Jāni Rudolfu Vējiņus, 14. augustā Rīgas Krusta baznīcā notika Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra organizēts piemiņas svētbrīdis. Atvadu vārdus Vējiņiem teica Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube un virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

NBS komandieris savā uzrunā veltīja sirsnīgus pateicības vārdus Ainai un Jānim, kā arī novērtēja Vējiņu ģimenes ieguldījumu aizsardzības nozares attīstībā un pilnveidošanā:

„Jāni Vējiņu es atceros no deviņdesmitajiem gadiem, kad sākām veidot savu valsti. Viņu vislabāk raksturo Dž. F. Kenedija teiktais: Nejautājiet, ko valsts var dot jums, bet gan – ko jūs varat dot savai valstij. J. Vējiņš deva visu to, kas palīdz veidot valsti – savu enerģiju, uzņēmību, prātu, attieksmi. Tas viss nebūtu iespējams bez sievas Ainas atbalsta, jo visu laiku, kamēr Jānis bija prom, veicot lielos projektus, Aina bija tā, kas uzņēmās rūpes par ģimeni.

Jānis Vējiņš bija cilvēks, kas spēja skaidri saskatīt pagātnes nozīmību labākas nākotnes veidošanā – viņš ieguldīja savus spēkus gan pagātnes pieminēšanai, palīdzot partizānu cīņu vietu apzināšanā un Brāļu kapu atjaunošanā, gan nākotnes stiprināšanā, ziedojot jaunsargu organizācijai. Jāņa prioritātes gadu gaitā palika nemainīgas – patriotisma un drošības stiprināšana. Viņš konsekventi izrādīja atbalstu Latvijas aizsardzības jomai, turklāt viņa degsme palīdzēja pārliecināt arī citus Austrālijas latviešus ieguldīt mūsu valsts drošības stiprināšanā.

Jānis un Aina bija nesavtīgi cilvēki, kas, dzīvojot svešumā, rūpējās par Latvijas nākotni un valstiskuma stiprināšanu. Mums visiem jālīdzinās viņiem enerģijā, mērķtiecībā un patriotismā.“

Uz svētbrīdi bija pulcējušies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra, Latvijas Nacionālo karavīru biedrības, Latviešu virsnieku apvienības, Rīgas pieminekļu aģentūras, Latvijas Ģenerāļu kluba, Daugavas vanagu organizācijas, Vītolu fonda, kā arī sadarbības partneri un daudzi citi.

Svētbrīdī muzicēja ērģelniece Liene Jēkabsone, topošā operdziedātāja Marlēna Dombrovska un pianiste Dace Freivalde.

Informāciju sagatavojusi

Vineta Žilinska
Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra
Militārās informācijas departamenta
Militārās informācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com