Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vokālā grupa „Latvian Voices“

Pasaules Koru Olimpiādē ASV iegūst čempionu titulu

Laikraksts Latvietis Nr. 215, 2012. g. 16. aug.
Laura Jēkabsone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Latvian Voices“.

„Latvian Voices“.

„Latvian Voices“ ar Latvijas Valsts karogu.

Latvian Voices dziedātājas ASV notikušajā Pasaules koru olimpiādē guvušas izcilu panākumu: zelta medaļu un čempionu titulu, kas ir augstākais iespējamais novērtējums. Pasaules koru olimpiāde ASV notika no 4. līdz 14. jūlijam, tajā piedalās 15 tūkstoši dziedātāju no 64 valstīm.

Latvian Voices uzstāšanās konkursa skatē tika uzņemta ar lielām ovācijām un pēc uzstāšanās jāatzīst – vienreizēja un iedvesmojoša bijusi no skatītājiem saņemtā enerģija.

Nākamā koru olimpiāde pēc diviem gadiem notiks Rīgā, tas iecerēts kā viens no vērienīgākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētāji nodibinājums Rīga 2014 plāno, ka Rīgas olimpiāde vēsturē varētu ieiet kā lielākais jebkad notikušais šāda veida pasākums.

Pēc Rīgas mēra Nila Ušakova uzaicinājuma Latvian Voices dalībnieces kļuvušas par Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas un arī 2014. gada Pasaules koru olimpiādes muzikālo simbolu.

Šis gads Latvian Voices ir uzņēmis straujus apgriezienus, sākot jau ar kompaktdisku Tā Kā Taka prezentācijas koncertiem Latvijā, uzvaru prestižajā A CAPPELLA konkursā Leipcigā, Vācijā, koncertu tūrēm Francijā, Itālijā, Šveicē, uzvaru Pasaules Koru olimpiādē un visbeidzot, milzīgais gods, kļūstot par Rīgas 2014. gada kultūras galvaspilsētas muzikālo simbolu.

Neskatoties uz nu jau tik ļoti biežajiem koncertiem un ceļojumiem ārpus Latvijas, ansambļa dalībnieces ir gandarītas par paveikto un lepnas, ka spēj Latvijas vārdu godam nest pasaulē. Šogad 23. jūnijā, Līgo vakarā meitenes bija koncertu tūrē Itālijā, bet tas netraucēja ievērot latviešu Līgo svētku tradīcijas. Tad, nu lūk uzburta tika sekojoša ainiņa: viesnīcas balkons 5. stāvā 2 kvadrātmetru platībā, pa vidu galdiņš, kas klāts ar dažādu iespējamo sieru sortimentu, alus un visapkārt tuvējā parkā salasītās meijas, arī kāds palmas zars. Galvā vainagi un magnolijas zieds. Neiztikt arī bez Līgo dziesmām, par kurām nākamajā rītā apjautājās blakus istabiņas kaimiņš no Anglijas.

Latvian Voices – Laura Jēkabsone, Andra Blumberga, Zane Stafecka, Nora Vītiņa, Karīna Kaminska, Laura Leontjeva, Elīna Šmukste.
Laura Jēkabsone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com