Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Aina un Jānis Vējiņi

IN MEMORIAM

Laikraksts Latvietis Nr. 215, 2012. g. 16. aug.
Uldis Siliņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mēs ar Vējiņa Jāni nebijām draugi, tikai labi paziņas. Mūsu vienīgais kopdarbs bija vēstures grāmata Latvija likteņa gaitās, kurā es piedalījos, Jāņa aicināts. Viņš nepazina šķēršļus, un, ja tie kavēja iecerēto mērķa sasniegšanu, gāja tiem cauri kā tanks. Jāņa caursišanas spējas bija apbrīnojamas. Tai pašā laikā Vējiņa modus operandi sagādāja viņam vienu otru nelabvēli. Tiem es gribu sacīt: ja jums nepatīk kāds cilvēks, tad tāpēc nenolieciet viņa darbus! Jāņa darbi bija veltīti Latvijai.

Ainu Vējiņu esmu saticis tikai vienreiz. Atceros, ka viņai jautāju: „Kā jūs ar šito cilvēku varat sadzīvot?“ (Es gan lietoju citu terminu). „Ar grūtībām,“ viņa atbildēja un momentā iekaroja manas simpātijas.

Mana lielākā nožēla, attiecībā uz mūžībā aizgājušo Jāni, bija mana nespēja panākt viņam valsts augstākā apbalvojuma piešķiršanu. Viņam bija tikai TzO Goda zīme. Apbalvošanu atbalstīja liels skaits ievērojamu personu, ieskaitot Latvijas augstāko virsniecību, diemžēl, liela daļa no atbalstītājiem savu personīgo rekomendāciju negribēju dot, bet tā vietā parakstīja manējo. Man nebija šaubu, ka iznākums būs labvēlīgs. Uz publicētā apbalvoto saraksta Jāņa vārds nebija. „Tu mani ar to TzO iekārdināji,“ Jānis man vēlāk raksta, „vai tiešām tu esi darījis visu iespējamo?“ Labs jautājums. Manā rekomendācijā nebija skanīgas frāzes, to vietā es uzskaitīju viņa ziedojumus naudā un graudā. Ja tā, kopā ar citām, atrada Ordeņa kapitulā kurlas ausis, tad man nesaprašanā nolaižas rokas.

Es rekomendāciju nobeidzu ar K. Ulmaņa vārdiem:

Kam drosme ir
Un goda prāts
Un skaidra sirds,
Kam tauta tuvāka par draugu stāv,
Tas nāks man līdz,
Lai godā slavā celtu Latviju!

Mana dziļākā līdzjūtība Vējiņu ģimenei.

Uldis SiliņšAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com