Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


PBLA izdod lasīšanas mazgrāmatiņas

Tēmas ir bērniem saistošas

Laikraksts Latvietis Nr. 218, 2012. g. 4. sept.
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

PBLA izdotās mazgrāmatiņas.

2012. gada jūlijā publicētas latviešu valodas skolotājas Unas Auziņas sarakstītās 8 lasīšanas mazgrāmatiņas, angliski readers. PBLA tās izdevusi ar nolūku, ka tās izmantos latviešu skolās ārpus Latvijas, kā arī bērni, kas ir iesācēji latviešu valodā, vienalga, kurā pasaules pusē viņi atrastos – arī Latvijā.

Mazgrāmatiņu autore Una Auziņa ir Starptautiskās Rīgas sākumskolas latviešu valodas skolotāja un ir vairākus gadus mācījusi latviešu valodu bērniem, kuriem dzimtā valoda nav latviešu valoda. Klasē mācot Auziņa ievērojusi, ka latviešu valodā nav grāmatu, kas sarakstītas vienkāršā valodā, lai bērni varētu vingrināties lasīšanā. Tā arī radās ideja šai sērijai. Sērija rakstīta ar nolūku, ka bērns pats lasa grāmatu, tajā nav sarežģīta valoda, un tā bērns jūt gandarījumu par to, ka spēj to pats izlasīt. Grāmatiņu ilustratore Indra Bērziņa ir uzbūrusi ļoti jauku, ikdienišķu pasauli, ar kuru bērni var identificēties, vingrinoties lasīšanā.

Līdzīgā veidā trimdā jau gadiem ilgi ir no angļu valodas tulkotas angļu bērnu grāmatas, kas rakstītas vienkāršā valodā. Bieži tām pārlīmēts pāri latviešu teksts, lai nevar redzēt angļu tekstu. Tagad nav vairs jālieto šīs pielāgotās grāmatas – latviešiem ir pašiem savi readers vai mazgrāmatiņas.

Grāmatas ir viegli lasāmas, domātas jaunākajām klasītēm – 1., 2. vai 3. klasei. Pirmās grāmatas sērijā ir vieglākas, nākamās būs mazliet sarežģītākas. Sērijā kopumā iecerēts izdot 31 grāmatiņu.

Tēmas ir bērniem saistošas – Mūsu māja, Kur es dzīvoju, Skola, Draugi, Mana ģimene, Mani sauc, Man patīk, Draudzenes. Autore ir īpaši iedziļinājusies bērnu domāšanā un tēmas atlasījusi tādas, kas bērnus saista un kas būtu daļa no bērnu ikdienas valodas.

Grāmatas var iegādāties Rīgā no PBLA biroja, Lāčplēšu ielā 29 dz. 5 par 1 Ls gabalā. ASV un Kanādā tās būs drīzumā pieejamas caur ALA apgādu: dace.copeland@wmich.edu. Austrālijā tās var pasūtīt pie Dainas Grosas: daina.gross@latviansonline.com.

Daina Grosa
PBLA Izglītības padomes priekšsēde
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com