Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


<<120 x 120>> Filadelfijā

Kā pārstāstīt mūsu stāstu nākošajām paaudzēm?

Laikraksts Latvietis Nr. 222, 2012. g. 4. okt.
Sandra Milevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
FiladelfijasBLB

Filadelfijas Brīvo latvju biedrība (BLB) savos 120 gados ir piedzīvojusi ne mazāk kā piecus iebraucēju viļņus no tēvzemes. Katrai no šīm paaudzēm bija savs stāsts – bet kā to nodot tālāk saviem pēctečiem? Šī gada 5. un 6. oktobrī redzēsim kā māksliniece Sebastienne Mundheima izprata šo atstāstīšanas procesu caur savas ģimenes prizmu un to pārvērta par mākslu – Filadelfijā un citur plaši izrādīto izstādi / instalāciju / performanci Putnu jūra t.i. Sea of Birds. Sebastiennes vectēvs Jānis Šmidchens, BLB priekšnieks, kas vadīja ēkas 60-to gadu pārbūvi, un viņas māte Guna Mundheima, pazīstama Filadelfijas un vēlāk Ņujorkas māksliniece un universitātes profesore, nodeva meitai savu bēgļu stāstu un atmiņas kā pamatu šim darbam, kuru redzēsim ierakstā un kuru sestdien papildinās Sebastienne ar saviem personīgajiem komentāriem un iespēju izvērst pārrunas par stāsta atstāstīšanu nākošajā paaudzē.

Saikni starp veco zemi un jauno pilsētu redzēsim pie sienām mākslas izstādes Divu pilsētu stāsts darbos. Šīs abas ostu pilsētas – Rīga un Filadelfija – parādīs savas un savu iedzīvotāju sejas dažādos darbos: fotogrāfijas un gleznas no Andas Dubinskas, Nikolas Harvijas (Nicole Harvey), Lailas Milevskas, Imantas Nīgalas un amerikānietes Māras Karpenteres (Marah Carpenter), un darbus no dažādiem Latvijas māksliniekiem. Kārtējā mini-izstāde arī skars saikni starp bēgli un jauno dzīves vietu, jo rādīsim Harija Gricēviča, agrākā BLB priekšnieka un mākslinieka jau no Latvijas laikiem, grāmatu ilustrācijas un vākus, kuri radīti gan ASV, gan Vācijā, bēgļu laikos.

Piektdien 5. oktobrī, kā daļa no Filadelfijas pilsētas atvērto galeriju programmas, izstāde no plkst. 19.00 un Putnu jūras ieraksts plkst. 20.00. Sestdien, 6. oktobrī izstāde atvērta no plkst. 16.00, ar ierakstu un Sebastienne Mundheimas stāstījumu no plkst. 17.00. Ieeja pret ziedojumiem.

Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogā www.fblb120.blogspot.com. Nākošais sarīkojums 20. oktobra vakarā, dievturu sadraudzes Sateklas veļu vakars ar viesiem no Vašingtonas Sudrabavots. BLB pateicas visiem atbalstītājiem naudā (LF, ALA KF, ALPF, Filadelfijas DV un Pensionāru kopa) kā arī daudzajiem atbalstītājiem graudā.

Sandra Milevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com