Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atbalsts no Anglijas

Latvijas Okupācijas muzejs saņem lielu testamentāru novēlējumu

Laikraksts Latvietis Nr. 223, 2012. g. 10. okt.
Inese Krieviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Spodra Zariņa jaunības dienās.

Latviete no Anglijas – Spodra Zariņa savā testamentā Latvijas Okupācijas muzejam novēlējusi 72 200 sterliņu mārciņu jeb 61 977 latu.

Spodra Zariņa (meitas uzvārdā Tomsone) dzimusi 1923. gadā Kuldīgā. Absolvējusi Viļa Plūdona ģimnāziju. Otrā pasaules kara laikā kopā ar vīru Jāni Skulti devās bēgļu gaitās un nonāca Vācijā, bet 1947. gadā – Anglijā. Tur Spodra strādāja par zīda audēju. Diemžēl uzsākto dzīvi svešumā pārtrauca Jāņa pāragrā nāve.

1964. gadā Spodra salaulājās ar Bradfordas ev. lut. draudzes priekšnieku Jāni Zariņu. Brīvajā laikā Spodra dziedāja Bradfordas jauktajā korī Līgo un kvartetā Pērse. Piedalījās vairākos dziesmu Svētkos Anglijā, Vācijā, Gotlandē un Latvijā. Lai arī mūža nogalē veselība neatļāva atgriezties Latvijā, viņa dzīvoja ar sapni par Latviju.

Spodra Zariņa mira Bradfordā 2011. gada nogalē. Viņas testamentāro novēlējumu saņēmusi arī Viļa Plūdona Kuldīgas ģimnāzija.

Okupācijas muzejs ir pateicīgs par dāsno novēlējumu. To iecerēts izlietot muzeja pārbūvētās ēkas – Nākotnes Nama iekārtošanai.

Inese Krieviņa
Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītājaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com