Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„High Tea“

Aukstā tēja vai augstā tēja? Vai arī zemā tēja?

Laikraksts Latvietis Nr. 223, 2012. g. 10. okt.
Dace Dārziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

Pirms viesu ierašanās. FOTO Pēteris Strazds.

Juris un Inta Skābe uzrunā pēcpusdienas viesus. FOTO Pēteris Strazds.

Pēcpusdienas viesi bauda „augsto tēju“. FOTO Pēteris Strazds.

Pēcpusdienas viesi bauda „augsto tēju“. FOTO Pēteris Strazds.

Pēcpusdienas viesi bauda „augsto tēju“. FOTO Pēteris Strazds.

Pēcpusdienas viesi bauda „augsto tēju“. FOTO Pēteris Strazds.

Pēcpusdienas viesi bauda „augsto tēju“. FOTO Pēteris Strazds.

Jāņa Laura sarunātā kapela. FOTO Pēteris Strazds.

No kreisās: Inta Skābe, Zinta un Ilmārs Līdumi, Juris Skābe. FOTO Pēteris Strazds.

Sestdien, 6. oktobrī daži adelaidieši pavadīja jauku pēcpusdienu, dzerot kafiju vai karstu tēju pēc paša izvēles un ēdot sīkus un ļoti garšīgus pīrādziņus, mazas smalkmaizītes un tādas skaistas kūciņas, kas izskatījās pēc skulptūriņām. Tas notika Ilmāra un Zintas Līdumu skaisti koptajā dārzā, kur bija gan saule, gan ēna.

Pasākuma vadītājs Eriks Strauts skaidroja, ka senos laikos angļu sabiedrība esot pavadījusi laiku ar augsto tēju, bet labāk garšojusi tā sauktā zemā tēja. Katrā ziņā šinī pēcpusdienā ēdiens un dzēriens bija izsmalcināti garšīgs!

Mērķis šim interesantajam pasākumam bija vākt līdzekļus Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienām, kas notiks šī gada decembrī Adelaidē. Pārliecinošā sludināšana un skaisti izstrādātais ielūgums pievilka daudz cilvēku un varētu pieņemt, ka mērķis sekmējās. Bija vairāki veidi, kā viesi varēja atbalstīt Kultūras dienas, proti, varēja pirkt vīnu, varēja pirkt loterijas biļetes, minēt cik daudz konfekšu ir kādā traukā vai arī piedalīties aizklātā ūtrupē. Vairums viesu droši vien vēlas, lai Kultūras dienas izdodas un lai rīkotājiem būtu zināma rocība.

Viesus uzrunāja Rīcības komitejas priekšsēži Juris un Inta Skābes un īsi pastāstīja par gaidāmām Kultūras dienām, kas nu jau gandrīz ir klāt.

Uz verandas sēdēja un spēlēja Jāņa Laura sarunāta kapela. Viņi spēlēja taisni tik stipri, lai būtu jauka fona mūzika, bet tai pašā laikā netraucēja sarunas. Ļoti patīkami.

Pelnītu pateicību izteica saimniecēm par garšīgo ēdienu. Saimnieces ir: Loreina Lūse (Lorraine Lūsis), Anita Heila (Hale), Dace Damberga, Ināra Kalniņa, Vija Lourija (Lowrie), Ināra Strazda, Margota Puķīte.

Apsveica Margotu Puķīti par lielisko ideju sarīkot patīkamu pēcpusdienu, kas ir savādāka no jebkuras citas latviešu sabiedrībā un kuras gaitā varēja patērzēt, pakavēties interesantā kompānijā un bez tam atbalstīt visiem svarīgu mērķi – Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienas!

Dace Dārziņa OAM
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com