Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kapu svētki Melburnā

Piemin aizgājējus

Laikraksts Latvietis Nr. 225, 2012. g. 18. okt.
Dainis Markovskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
SvKrustaDraudze

Melburnas Sv. Krusta draudzes kapi. FOTO Gunārs Nāgels.

Svētdien, 14. oktobrī Foknera kapsētā notika Melburnas Sv. Krusta draudzes kapu svētki. Bija silts, saulains svētdienas rīts. Bija ieradušies vairāk nekā 60 cilvēku. Arī no Melburnas Latviešu ciema bija ieradies mazais busiņš un atvizinājis tautiešus.

Pirms dievkalpojuma – svētbrīža, pēc tradīcijas, draudzes priekšnieks, dāmu komitejas vadītāja un mācītājs nolika ziedus pie lielā Sv. Krusta draudzes kapsētas krusta, pieminot visus, kuri ir guldīti šeit dažādos laikos.

Vispirms draudzes priekšnieks Eduards Lēmanis teica īsus ievadvārdus, norādot, ka esam atnākuši pieminēt savus mīļos, kuri ir guldīti šajā kapsētā; viņš novēlēja Dieva svētību, esot kopā šajā dienā. Dāmu komitejas vadītāja Irēne Ziedare draudzes dāmu komitejas vārdā pateicās visiem; visiem čaklajiem draudzes locekļiem, kuri šeit atdusas, bet ir darījuši svētīgu darbu, ko mēs, kuri esam te atnākuši, gribam turpināt. Piemiņai visiem aizgājušajiem dāmu komitejas vadītāja nolasīja atbilstošas dzejas rindas. Tad mācītājs Dainis Markovskis aicināja visus nodziedāt pirmo dziesmu no dziesmu lapiņām Mirušo sirdis aicina mūs šodien.

Pēc lūgšanas un svētrunas, mācītājs pieminēja visus 20 mirušos draudzes locekļus, kuri ir aizgājuši/aizsaukti Mūžībā kopš pēdējiem kapu svētkiem.

Pēc dievkalpojuma daži atnākušie vēl pakavējās pie savu mīļo kapu vietām.

Lai Dieva miers mūsu mīļajiem.

Melburnas Sv. Krusta draudzes mācītājs Dainis Markovskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com