Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valters Nollendorfs saņem PBLA balvu

Par nenogurstošu, pašaizliedzīgu darbu

Laikraksts Latvietis Nr. 228, 2012. g. 5. nov.
Līga Strazda -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Valters Nollendorfs. FOTO Gunārs Nāgels.

Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs 24. oktobrī saņēma Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) balvu 2012. gadā. Tā viņam piešķirta par nenogurstošu, pašaizliedzīgu darbu Latvijas Okupācijas muzejā, tā Nākotnes Nama izveidē, Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā un skaidrošanā Latvijā un ārzemēs.

Balvas pasniegšana PBLA rīkotajā pieņemšanā Latviešu biedrības namā ceturtdienas vakarā saņēmējam izvērtās pavisam negaidīta. Īsi pirms ieguvēja vārda nosaukšanas, PBLA Rīgas biroja vadītājs Jānis Andersons nolasīja PBLA valdes paziņojumu par 2013. gada pasludināšanu par Okupācijas muzeja gadu. V. Nollendorfs iznāca sarīkojuma dalībnieku priekšā, lai teiktu par to pateicības vārdus, kad PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis nosauca viņu par PBLA balvas ieguvēju 2012. gadā.

V. Nollendorfs sacīja, ka uztver balvas piešķiršanu par atbalstu ne tikai paša darbam vien, bet arī visam Latvijas Okupācijas muzeja darbam. „Šis muzejs lielā mērā ir rietumu latviešu sabiedrības dāvana Latvijas tautai, zemei un visvairāk Latvijas valstij. Tas nebūtu radies un nevarētu strādāt bez visas pasaules latviešu atbalsta. Un muzejam arī turpmāk šis atbalsts būs vajadzīgs,“ viņš teica.

PBLA balvu piešķir vienreiz gadā vienai privātpersonai vai organizācijai. Kā sacīts balvas noteikumos, tā apliecina cieņu un izsaka Rietumos dzīvojošo latviešu pateicību izciliem zinātnes, nacionālpolitiskiem, sabiedriskiem un mākslas darbiniekiem, kā arī jaunatnes audzinātājiem un izciliem fiziskās kultūras reprezentantiem, kas ar saviem darbiem un sasniegumiem ir palīdzējuši cittautiešiem izprast latviešu tautas brīvības centienus, ir cēluši godā un popularizējuši latviešu vārdu, kā arī snieguši paliekamas mākslas vērtības.

Savu balvu PBLA piešķir kopš 1963. gada. Starp tās ieguvējiem ir Gunārs Astra (post mortem), Anšlavs Eglītis, Prof. Dr. Edgars Dunsdorfs, Mārtiņš Zīverts un citas izcilas personības.

Līga Strazda
Okupācijas muzeja
sabiedrisko lietu speciālisteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com