Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Atrašanas ceļā

Arhibīskapa Rozīša Ziemassvētku sveiciens

Laikraksts Latvietis Nr. 235, 2012. g. 19. dec.
Elmārs Ernsts Rozītis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Meklējiet, un jūs atradīsiet!“ (Mateja ev. 7:7)

Mīļie lasītāji Austrālijā, Jēzus vārdi bieži ir izaicinoši, pretstatā ar mūsu pieredzi par pasauli. Jēzus saka „Meklējiet, un jūs atradīsiet!“. Bet katrs no mums jau ir meklējis, bet nav atradis. Sākot ar sīkām ikdienas lietām, līdz svarīgiem dzīves risinājumiem. Šādi Jēzus vārdi tātad ir apzinātā pretstatā ar šo pasauli. Tajos mēs dzirdam apsolījumu, kas sniedzas pāri šai īstenībai – kā mierinājums, un vēl biežāk kā mudinājums. Un Jēzus vārdi ir cieši saistīti ar paša Viņa personu. Tie negrib izteikt tikai kādu no Viņa atdalāmu pasaules gudrībiņu, bet Viņa apsolījumā ir Dieva Dēla īstenošanas spēks.

Jau paši Ziemassvētku stāsti liecina: Meklējiet, un jūs atradīsiet! Gudrie no austrumiem saredz zvaigzni un dodas tālā ceļā, meklēt jaunpiedzimušo valdnieku. Un viņi atrod, priecājas ar varen lielu prieku, ieiet namā, ierauga bērnu, krīt ceļos un pielūdz. Un arī vietējie gani saņem aicinājumu meklēt savu Pestītāju, „un tie steigšus nāca un atrada gan Mariju, gan Jāzepu un bērniņu, silē gulošu“. Kārlis Skalbe ar savu Ziemassvētku dziesmu mūsdienīgi izteicis šo atrašanas brīnumu: „Meklētāja ceļš ir galā...“

Pateicoties Jēzus Kristus apsolījumam, arī mēs varam mūsu ceļu iet droši un mērķtiecīgi. Mums mūsu dzīves jēgu nav jāmeklē izmisīgi. Dievs devis Sevi atrast Vārdā un Sakramentā. Dieva pēdas atrodamas šajā brīnišķīgā pasaulē. Dievs ir mīlestība (Jņ 3:16). Neskaitāmas ir Dieva dotās ceļa zīmes uz atrašanu, kas reiz būs pilnībā, – Viņa baušļi un padomi, Viņa pavadīšana Svētā Garā.

Pateiksimies par visiem brīžiem aizvadītajā gadā, kad esam varējuši Dievu atrast, kaut arī vēl cilvēcīgā nepilnībā. Pievienosim tos šī gada Ziemassvētku dāvanām, kā tās dārgākās, un neaizmirsīsim tās paņemt līdzi uz nākošo gadu. Pateiksimies cilvēkiem, kas mums palīdzējuši Viņu atrast. Lielā dažādībā risinās mūsu meklēšana, un ārējo apstākļu dažādība Austrālijā, Amerikā, Eiropā nav pat tā svarīgākā. Cik labi, ka mūsu visu mērķis ir viens un atrodams: Dievs, Jēzus Kristus Tēvs. Tas, kura ziņā nākošais gads un mūžība.

Novēlu, lai Viņa iezīmē mēs būtu priecīgi meklētāji. Cilvēki, kas nepretendē uz patiesību, ko bāzt kabatā jeb ar ko tiesāt līdzcilvēkus, kā to darīja Jēzus nonāvētāji farizeji un Rakstu mācītāji, it kā atsaucoties uz Dieva Vārdu, it kā aizstāvot to. Bet kā priecīgi meklētāji, kuriem dots apsolījums atrast. Jā, varbūt atbilde mums pat jau ir dota – kaut mēs vien zinātu, kā pareizi jautāt un kā pareizi meklēt!

Kopā ar manu mūža draugu sveicam Jūs Ziemassvētkos un gadu mijā, kā līdzi meklētāji uz Jēzus solīto atrašanu!

Arhibīskaps Elmārs Ernsts RozītisAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com