Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Actiņās prieks, satraukta sirds...“

Ziemassvētki Latviešu centrā Minsterē

Laikraksts Latvietis Nr. 237, 2012. g. 27. dec.
Dace Saveiko -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ziemassvētki Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Ziemassvētki Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Ziemassvētki Latviešu centrā Minsterē. FOTO Viktors Kangeris.

Ziemassvētku vecītis, kas šogad bijis pavisam īsts, 15. decembrī jau paspējis paciemoties ar dāvanu maisu Latviešu Centrā Minsterē (LCM).

Piecpadsmitā decembra rīts jau atkal izcēlās ar īpašu rosību no LCM ļaužu puses, šīs sabiedrības sportiskākie pārstāvji pulcējās Paula Šnaidera pamatskolas telpās, lai sacenstos volejbola spēlē. Šajā sporta pasākumā piedalījās divas vīriešu komandas, to organizēja LCM valdes loceklis Kārlis Krūmiņš. Šogad gan sieviešu komandas neizveidojās, un vājais dzimums arī netika vīriešu komandās, jo, kā vēlāk komentēja LCM namzinis un izbijušais un pieredzējušais sportists Viktors Kangeris, „bija spēcīga spēle ar labu saspēli“, un sievas tur varēja būt vien atbalstītāju lomā.

Bērniem veltītais Ziemassvētku pasākums sākās pēcpusdienā, bet gatavošanās tam notika jau krietni iepriekš. Darbīgajiem rūķiem bija jāsapako dāvanas, jāpasūta tirdziņam paredzētas preces no Latvijas, un lomas bērnu teātra izrādē Meža svētki tika iedalītas jau mēnesi iepriekš. Laikam nedrīkst neminēt to faktu, ka pašā lugas darbībā aktīvi piedalījās arī paši vecāki, mammas arī tika pie lomām, tāpēc jau ap pusdienas laiku LCM pagalmā iebrauca dažas mašīnas ar ūsainiem meža zvēriem. Pasākuma vadītājas lomā bija iejutusies Zanda Vēvere, kurai tērpu, acīmredzot, bija sagādājušas labās fejas, viņas skanīgā balss tad arī bija tā, kas visa pasākuma gaitā mēģināja pārspēt skaļuma ziņā bērnu nebeidzamās čalas un aktīvo darbošanos. Dāvanu saiņošana tomēr nedrīkst aizēnot šo svētku pirmsākumu nozīmi, Ziemassvētki ir Kristus dzimšanas svētki, tāpēc arī tautu uzrunāja mācītājs Tālis Rēdmanis, kā arī Minsteres evaņģēliski luteriskās latviešu draudzes pārstāves Dina Krastiņa un Boglarka Nemeth.

Bērni krāšņos tērpos un sakrāsotām sejām rādīja deju soļus, kurus bija iemācījusi Inese Eltavila (El Tawil), kas arī pati tovakar bija tikusi pie garām ausīm un ļipas. Par telpu dekorācijām šogad īpaši daudz rūpējās Valda Dundare, kas parasti darbojas ar bērniem sestdienas latviešu bērnudārziņā. Par daudziem organizatoriska rakstura jautājumiem rūpējās LCM asistente Inga Pētersone, kurai pēdējā laikā intensīvi asistē dēliņš Kārlītis.

Kopumā pasākumā piedalījās apmēram 90 bērni, no kuriem apmēram 20 bija ieradušies no Bonnas ar skolas vadītāju Zani Priedi priekšgalā; arī viņi bija sarūpējuši nelielu pārsteigumu – uzvedumu Zaķīšu pirtiņa. Kopumā Ziemassvētkus kopā svinēt bija izlēmuši apmēram 200 cilvēki, lai gan primārais šajā sarīkojumā bija bērnu tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, kas arī ieradās lustīgu, simpātisku rūķu kompānijas pavadībā, kuri dejoja tautu deju un vicināja gaisā salmu maisus. Arī pieaugušie varēja klausīties tuvojošos Ziemassvētku kamaniņu zvārgulīšu skaņās, dziedāt Klusa nakts, svēta nakts, kā arī iepirkties Ziemassvētku tirdziņā, kur varēja iegādāties produktus tieši no Latvijas, piemēram, saldskābmaizi, dimdiņkāpostus, pelēkos zirņus, sieriņus Kārums un dažādus citus labumus, kas piemēroti tieši šim svētku laikam. Ziemassvētku tirdziņa galvenā pārrauga lomu bija uzņēmusies Aija Ebdene, kas vēlāk arī pastāstīja, ka iepirkšanās drudzis nav gājis secen arī LCM, tāpēc tirgošanās ir bijusi patiesi veiksmīga. Sarīkojuma neoficiālā daļa bija rotaļas, dziesmas, saviesīgs vakars, kurā bija viss svarīgākais – spožas uguntiņas, smaržīga egle un samērā daudz priecīgi satrauktu sirsniņu...

Vēl nākamajā dienā deju kopas dalībnieki savācās LCM, lai kopā atzīmētu svētku tuvošanos, notika pašu organizēta svētku izloze un tika spēlētas dažādas lustīgas spēles komandās un ne tikai. Laikam ir lieki piebilst, ka bez Zuzes Krēsliņas-Silas Ziemassvētku skaņas izklausītos pavisam šķības un nepareizas, un ziemeļbrieži ceļu arī nebūtu atraduši. Tāpēc – paldies jums un paldies mums! Paldies par to, ka ir piedzīvots, nu jau jāsaka – kārtējais, pasākums, kurš sagādāja bērnu vecākiem un organizatoriem ne vien rūpes, bet arī acīmredzamu prieku un gandarījumu par paveikto. Un vai tad var būt kaut kas svarīgāks par laimīga bērna smaidu?!

Priecīgus svētkus un gaišu noskaņojumu novēl LCM!

LCM praktikante-
Dace Saveiko
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com