Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Solar-eclipse 2012“

Latvijas Universitātes delegācijas sveicieni tautiešiem Austrālijā!

Laikraksts Latvietis Nr. 237, 2012. g. 27. dec.
Evija Čerpinska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Tikšanās Sidnejas Latviešu biedrības namā, 30.10.2012. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

Pēc tikšanās Adelaides Daugavas Vanagu namā, 03.11.2012. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

Vizīte 12.11.2012. pie goda konsula Aleksandra Gāršas. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

Zita Sudņika un Andrejs Krūmiņš, saņemot dāvanu – LU krekliņus, 12.11.2012. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

Pusdienojot kopā ar goda konsulu Juri S. Meiju, 17.11.2012. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

Tikšanās reize Brisbanes Latviešu namā, 17.11.2012. FOTO no Solar Eclipse tour-2012 arhīva.

2012. gada 29. oktobrī Latvijas Universitātes delegācija 8 zinātkāru cilvēku sastāvā satikās Sidnejā, lai atklātu sev Austrāliju: iepazītu tās lielākās pilsētas Austrumu piekrastē; atrastu krokodilu mednieka, latvieša Harija (Harry) alu un iejustos opālu meklētāju ādā; brokastotu pie Uluru klints; tiktos ar burvīgiem tautiešiem sanākšanas reizēs Sidnejā, Adelaidē, Brisbanē un Kērnsā un pārrunātu kopīgas tēmas; visbeidzot – klātienē lūkotu pilno saules aptumsumu Kērnsā – pašā okeāna krastā!

Brīnišķīgais ceļojums visiem dalībniekiem noslēdzās 2012. gada 17. novembrī, Brisbanē.

8 700 km veiktais maršruts bija tik dažāds un interesants! Dziļi sirdīs ikvienam dalībniekam ir iespiedušās tikšanās reizes ar latviešiem, kuri uzmundrināja ceļošanai, sniedza padomus un praktiskas norādes.

Latvijas Universitātes (LU) Fonda projektu vadītāja Evija Čerpinska sirsnīgi pateicas ikvienam tautietim, kurš palīdzēja 8 cilvēku grupai justies Austrālijā kā gaidītiem viesiem un īpaši PALDIES:

SIDNEJAI!

Latviešu biedrības priekšniekam Jānim Graudam un Andrai Ronei par tikšanās reizes noorganizēšanu 30. oktobrī plkst. 19 Sidnejas Latviešu biedrības namā Stratfildā un naktsmāju nodrošināšanu visiem dalībniekiem 3 nakšu garumā; paldies par uzņemšanu Jānim Graudam, Ilonai Brūverei, Lolitai Jurānei, Voldim Kainam, Reinim Graudam, Ivaram Birzem; paldies Eigitam Timermanim par atkaltikšanos un sadarbības turpināšanu!

Ilgonis Vilks, LU astronoms: „Paldies Ilonai Brūverei Sidnejā par sirsnīgo uzņemšanu savās mājās. Bez Jums mūsu brauciens būtu izvērties citāds, bezpersoniskāks. Pateicoties Jums, mums bija lielāka iespēja iepazīt Austrālijas dzīvi no iekšienes un saprast, kā jūtas šajā zemē dzīvojošie latvieši. Novēlu priecīgu un gaišu Ziemassvētku laiku (siltu, bet ne pārāk karstu). Un lai atnāk panākumiem bagāts Jaunais gads, nevis dažu aplamju solītais pasaules gals.

P.S. Sveicieni Piparam un Hermanim Sidnejā.“

„Lieli paldiesi Sidnejas Jānim Graudam un Reinim Graudam par uzņemšanu, organizēšanu, izvadāšanu, iepirkumu padomiem un iedrošināšanu, ka mums viss izdosies par spīti tiem, kas uzskatīja, ka tik īsā laikā tikt apkārt pusei Austrālijas nav iespējams!“ Agnese Zalcmane.

„Paldies Voldim Kainam ar kundzi par jauko uzņemšanu Sidnejas mājās! Bija interesanti klausīties stāstus par indīgajām čūskām, kā arī bija prieks piedalīties īstā austrāliešu dārza bārbekjū.“ Emīls Veide.

„Paldies Sidnejas foršajai Lolitas Jurānes ģimenītei – lai arī vēlu biju mājās, tomēr atradās laiks parunāties. Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!” Rūdolfs Druva.

„Lielumliels paldies manam namatēvam Ivaram Birzem par sirsnīgo uzņemšanu Sidnejā! Bija interesanti iepazīt ikdienas dzīvi un pabūt vietās un pasākumos, kas parasti nav tūristu apskates objekti – Svētā Jāņa baznīca un Sidnejas latviešu vīru kora mēģinājums. Paldies, kungi, ka ļāvāt piedalīties mēģinājumā un ceru, ka 18. novembra koncerts izdevās godam!“ Guna Dirveika.

ADELAIDEI!

Paldies LU Zelta mecenātam Jānim Priedkalnam par satikšanās reizes noorganizēšanu 3. novembrī plkst. 9 Adelaides Daugavas Vanagu namā un naktsmāju nodrošināšanu un silto uzņemšanu; paldies par brokastu gardajām latviešu pankūkām Jāņa dzīvesdraudzenei Ilgai un Kārlim Ātrenam par meiteņu uzņemšanu; Guntai Rudzītei par tikšanās reizes atspoguļošanu „Adelaides latviešu ziņotājā“; paldies Latviešu biedrības priekšniekam Bruno Krūmiņam par vērtīgo dāvāto grāmatu; visbeidzot – goda konsulam Valdim Tomanim par dalību klātienē!

Gunta Zalcmane: „Liels paldies par silto uzņemšanu, ierodoties vēlu vakarā Adelaidē Latviešu Daugavas Vanagu namā, – Jānim Priedkalnam un Guntas kundzei par siltiem pīrādziņiem un tēju. Tas bija ļoti mīļi! Sevišķi lielo paldies Kārļa kungam par izguldīšanu un garšīgajām brokastīm un pārsteigumu – pašcepto rudzu maizi, kuru cepot Guntas kundze. Paldies arī par visu latviešu namu parādīšanu. Es vēl joprojām atceros skaistos bugenvillijas ziedus un rozes mājās... Lai Kārlim Dieva svētība un priecīgi, veselīgi Ziemassvētki un laimīgu Jauno 2013. gadu!“

„Ziemīgi sveicieni ar siltiem paldies vārdiem Daugavas Vanagu nama latviešiem par mūsu bariņa uzņemšanu Adelaidē. Jūs droši vien jau bijāt mūs pārgaidījušies, kad pēc garās dienas un ilgā brauciena beidzot ieripojām pagalmā, bet sagaidījāt mūs ļoti sirsnīgi ar brīnumgardiem latviešu pīrādziņiem. Žēl, ka mūsu plānu dēļ nesanāca padzīvoties un parunāties drusku vairāk, taču vismaz zinām, cik skaistā un ziediem bagātā vietā dzīvo mūsu Adelaides tautieši un cik latvisku viņi uztur savu apkaimi. Paldies par jauko uzņemšanu un izguldīšanu visvairāk jāsaka Jāņa Priedkalna un Kārļa Ātrena kungiem un Guntas kundzei. Lai sirsnīgi Ziemassvētki un labiem notikumiem bagāts Jaunais gads!“ Agnese Zalcmane.

KĒRNSAI!

Sirsnīgs paldies Andrejam Krūmiņam un Zitai Sudņikai Kērnsā par plašā dārza izmantošanu četru dienu garumā un kopīgo pilnā saules aptumsuma vērošanu pašā okeāna krastā; paldies goda konsulam Aleksandram Gāršam un kundzei Izabellai par diplomātisko un lietderīgo tikšanos!

Agnese Zalcmane: „Liels paldies Zitai un Andrejam Kērnsā – mūsu pirmajiem Austrālijas latviešiem, kas momentā atsaucās un darbojās kā stabils pieturas punkts mūsu braucienam. Šī sajūta, ka kāds tai galā par mums jau domā, kamēr mēs vēl nekur neesam aizlidojuši, deva nenovērtējamu atbalstu. Un kad tikām līdz Kērnsai, bija vēl labāk kā cerēts – ieskats ziedu un dzīvnieku pasaulē Andreja fotogrāfijās, Zitas gleznās un Andreja ekskursijās, iežogota vieta netraucētiem Saules aptumsuma novērojumiem un mīļa sagaidīšana mājās ikdienas. Tāpat bija prieks paviesoties pie Latvijas goda konsula Aleksandra Gāršas un uzzināt par Latvijas un Austrālijas esošo un plānoto sadarbību. Lai latviešu gars Kērnsā turas stiprs Jaunajā un arī turpmākajos gados!“

„Foršie Zita un Andrejs Kērnsā, – Jūs esat patīkama kompānija. Raibi piedzīvojumi notikušies. :) Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!“ Rūdolfs Druva.

„Paldies Andrejam Krūmiņam un Zitai Sudņikai Kērnsā par sirsnīgo uzņemšanu savās mājās. Bez jums mūsu brauciens būtu izvērties citāds, bezpersoniskāks. Pateicoties jums, mums bija lielāka iespēja iepazīt Austrālijas dzīvi no iekšienes un saprast, kā jūtas šajā zemē dzīvojošie latvieši. Novēlu priecīgu un gaišu Ziemassvētku laiku (siltu, bet ne pārāk karstu). Un lai atnāk panākumiem bagāts Jaunais gads, nevis dažu aplamju solītais pasaules gals. P.S. Andreja sūtītie stādi ieaugas ļoti labi.“ Ilgonis Vilks, LU astronoms.

„Kērnsa pārsteidza mani ar skaistajām pludmalēm, lielo dzīvnieku un augu daudzveidību. Bija aizraujoši staigāt pa mangrovēm, klausoties Andreja stāstījumā par šo biomu. Brisbane man palikusi atmiņā kā skaista, mūsdienīga, stilīgu jauniešu pilna pilsēta. Ja vēl kādreiz brauktu uz Austrāliju, tad noteikti šīs divas pilsētas būtu tās, kur atgrieztos.“ Emīls Veide.

BRISBANEI!

Pateicamies Arnim Siksnam un Ingai Česlei par ieguldīto darbu uzņemt piekusušos, taču daudz pieredzējušos ceļotājus Brisbanē; par interesanto tikšanās reizi 17. novembrī plkst. 12 Brisbanes Latviešu namā un gardajām pusdienām pēc tam; paldies par naktsmājām Zigrīdai un Andrim Frančiem, Ingas un Mārtiņa Česli ģimenei, Ilvai Spornei (Arņa Siksnas mājās), Daces Oses-Abey ģimenei; priecājamies par tikšanos ar goda konsulu Juri S. Meiju!

„Brisbanē pavadītais laiks bija ļoti jauks, pateicoties visiem latviešiem, kuri mums izpalīdzēja. Jau ierodoties Zigrīdas kundzes mājās, mēs tikām jauki uzņemti; – liels paldies par to! Žēl, ka nesastapām savus saimniekus (Arnis Siksna), bet katrā ziņā liels paldies par jaukajām naktsmājām un peldi baseinā, par brokastīm. Mani priecēja, ka mājā tiek uzturēta latviska noskaņa. Priecēja, ka Zigrīdas kundze un Andris visādi mums palīdzēja, pat naktī izvadājot pa dzīves vietām, nerēķinoties, ka vēla stunda... Paldies!!!!!!!!! Man ļoti patika sarunas ar Zigrīdas kundzi un arī tas, kā viņa mīcīja kliņģera mīklu – tas bija gan mīļi, gan pamācoši. Kliņģeris Mārtiņa vakaram bija lielisks, gards. Vēlreiz visiem Brisbanes sastaptajiem un nesastaptajiem latviešiem priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno 2013. gadu, lai visiem veselība.“ Gunta Zalcmane.

„Paldies Mārtiņam un Ingai Česliem par sirsnīgo uzņemšanu Brisbanē! Paldies Mārtiņam par interesantajām sarunām nakts melnumā pie vīna glāzes, kuru dēļ pat ar daudzajām negulētajām naktīm un miega trūkumu vēl negribēju iet gulēt. Paldies Ingai par atsaucību transporta organizēšanā uz pilsētu/lidostu.“ Emīls Veide.

„Foršā Brisbanes namamātes Daces Oses-Abey ģimenīte! Izlēmām ar Andersu, neskriet uz pilsētu, bet pavadīt laiku Jūsu ģimenes lokā. Jauks un nesteidzīgs vakars aizvadīts. Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!“ Rūdolfs Druva.

„Paldies jāsaka Franču ģimenei Brisbanē par atļauju viesoties Jūsu mājās un Ilvai (Arņa Siksna mājās) un Hārlijam par viesmīlīgo uzņemšanu. Mīlestības pilnu un panākumiem bagātu 2013. gadu!“ Guna Dirveika.

Uz tikšanos Latvijā 2013. gada vasarā – Dziesmu un deju svētkos, pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā Rīgā, Puķu ballē LU Botāniskajā dārzā un pieņemšanā pie rektora vai arī jebkurā laikā – vienmēr laipni gaidīti viesi LU Fondā!

Vairāk informācijas un fotogrāfijas par LU Fondu, Latvijas Universitātes interesantajām aplūkojamajām vietām un delegācijas ceļojumu:

www.fonds.lv
http://foto.lu.lv
http://2012.eclipse-tour.org

Latvijas Universitātes Fonda projektu vadītāja
Evija Čerpinska
05.12.2012.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com