Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģimeņu diena

AL54KD sarīkojums brīvā dabā

Laikraksts Latvietis Nr. 238, 2013. g. 9. janv.
Stefānija Rozīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

Ģimeņu svētki un tirdziņš. Vainadziņu pīšana. FOTO Ilze Nāgela.

Ģimeņu svētki un tirdziņš. Līdumu ģimene fotosalonā. FOTO Ilze Nāgela.

Ģimeņu svētki un tirdziņš. Minka Švarca. FOTO Ilze Nāgela.

Ģimeņu svētki un tirdziņš. FOTO Ilze Nāgela.

Nekas nevar noiet greizi tik burvīgā dienā, un nebija jābrīnās, ka tik daudz cilvēku sapulcējās Kultūras dienu Ģimeņu svētkos 27. decembrī.

Kultūras dienu simbola – auseklīša forma bija sastopama, kur vien nepagriezies. Bērni dekorēja un pēc tam arī apēda auseklīšu piparkūkas un iededzināja auseklīšus kokā. Meitenes savija visskaistākos ziedu vainadziņus un nāca uz fotosalonu tos iemūžināt bildēs. Bērniem bija lieliska iespēja sastrādāties ar profesionāliem mūziķiem no Latvijas – Kristīni un Edgaru, kuri iemācīja viņiem piedziedājumu jaunai dziesmai. Rotaļa Vilks un kaza beidzās tad, kad tika ierosināts iesaistīt pieaugušos, bet neviens vilks vecāks par 10 gadiem neatradās.

Gardās desas tika visas izpārdotas, un kafija nodrošināja, ka vecāku enerģijas līmenis tika noturēts augstā līmenī, un viņi varēja sekot īstām latvju puiku basketbola cīņām un ledus ragaviņu vilkšanas sacensībām. Sporta balvas bija nākušas tieši no Latvijas Olimpiskās komitejas!

Bērni par vecākiem daudz neraizējās, jo zināja, ka viņi būs aizņemti daudzveidīgajā tirdziņā vai ēdot svaigus ķiršus un desas un atpūšoties skaistajā Aneslijas (Annesley) koledžas zālājā.

Ļaudis no Sidnejas, Melburnas un Latvijas pļāpāja ar Adelaides latviešiem, kuru vidū varēja vērot arī sen neredzētas sejas. Šur tur varēja redzēt jauniešu bariņus, kuri bija izsprukuši no deju mēģinājumiem, lai satiktu savus vecos Vasaras Vidusskolas draugus. Viņu mammas un tēti to visu vēroja no droša attāluma.

Kad desas un piparkūkas bija apēstas un dziesmas samācītas, viss jautrais bars devās uz Tālavu. Tur jaunie mākslinieki, tikuši pie mikrofoniem, kopā ar Kristīni rādīja, ko nu ir samācījušies. Tā sākās sarīkojums Lai dzied ģimenes! – kur bērniem bija iespēja redzēt, cik talantīgas ir latviešu ģimenes un cik daudz prieka var sniegt vairāku paaudžu kopīga muzicēšana.

Ģimeņu diena bija ne tikai skaisti trešie Ziemassvētki, tie bija svētki mūsu bagātajai kultūrai, mūsu sabiedrības nākotnei un mūsu ģimeņu stiprumam.

Stefānija Rozīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com