Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skolotāju sanāksme Adelaidē

Piedalījās LR Kultūras ministre un arhibīskaps

Laikraksts Latvietis Nr. 238, 2013. g. 9. janv.
Zinta Ozoliņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

No keisās.: Valda Jefimova (Melburna), Iveta Leitase (Adelaide), Līga Dārziņa (Melburna), Dace Dārziņa (Adelaide). FOTO Zinta Ozoliņa.

Nule baudītajā Kultūras dienu paspārnē 30. decembrī notika arī Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) Skolu nozares vadītājas Zintas Ozoliņas rīkotā skolotāju sanāksme. Sanāksmē piedalījās kādi 20 dalībnieki, ieskaitot LR Kultūras ministre Žanete Jaunzeme Grende ar vīru un arhibīskaps Elmārs Ernsts Rozītis. Dalībnieku skaitā atradās bijušie un patreizējie latviešu skolu skolotāji, galvenokārt no Melburnas un Adelaides; par neierašanos atvainojās Kārlis Brēmanis, Lilita Daenke, Vita Rieksta un Māra Moore.

Sanāksmi atklāja un pirmo daļu novadīja PBLA Izglītības nozares vadītāja Daina Grosa. Viņa sniedza pārskatu un informāciju par diasporas skolām, kas nodibinājušās daudzās Eiropas un citu valstu pilsētās. Vispārējā secinājumā šķiet, ka mūsu latviešu skolās, kas ir katra savā veidā atšķirīgas, tomēr dalās ar līdzīgām problēmām un vajadzībām. Arnis Gross turpinot parādīja to, kas atrodas internetā, mācību palīgvielu, kas esot viegli pieejama un sola skolēnus dziļāk iesaistīt. Šī informācija izraisīja spraigu domu un uzskatu izmaiņu, kamēr skolotāji veikli sameklēja ieteiktos appus, un dalījās ar to, ko paši jau pielieto. Adelaides skola varēja lepoties ar saviem planšetdatoriem, kas iegūti ar Dienvidaustrālijas valdības pabalstu.

Sekoja atsevišķu skolu ziņojumi, kas aprakstīja visumā sekmīgu skolu darbību, bet arī pasvītroja to, ka skolām trūkstot skolotāju. Programmu papildināja Kultūras ministres informatīvais sniegums par nākotnes potenciālo sadarbību starp diasporas skolām un Latvijas valsts iestādēm. Bija arī iepazīšanas ar jaunradītajiem skaņu materiāliem, ko Austrālijas skolas varēšot izmantot.

Nobeigumā skolotājiem pateicās par atnākšanu un uzlūdza vēl pakavēties un piedalīties neformālās pārrunās, no kurām tomēr izcēlās pārliecība, ka septembrī paredzētai konferencei noteikti jānotiek.

Zinta Ozoliņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com