Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


44. Austrālijas Latviešu meistarsacīkstes Adelaidē

Sporta sacensības Kultūras dienu laikā

Laikraksts Latvietis Nr. 239, 2013. g. 13. janv.
Gunārs Bērzzariņš -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

MLS komanda. FOTO Arnis Gross.

Zēnu zem 14 gadu vecuma komanda. FOTO Arnis Gross.

Tiem sporta draugiem, kas notikumiem Austrālijas latviešu sportā cītīgi sekojuši, jau sen bijis skaidrs, ka jau labu laiku latviešu basketbols vairs nekonkurē ar sendienu basketbolu plašumā un kvalitātē.

Adelaides ASK, kam piekrita 2012. gada Austrālijas Latviešu meistarsacīkšu (ALM) rīkošana (paralēli ar Kultūras dienām (KD)), jau gadiem nodarbojies tikai ar novusu. Vienubrīd likās, ka novuss arī paliks vienīgais sports 44. ALM. Taču mēnešus četrus pirms KD sākuma ASK vadītājs bija aicinājis – Rūdi Danci (pazīstamu gan kā sabiedrisku darbinieku, gan teicamu basketbolistu) noorganizēt basketbola ALM, un Rūdis bija piekritis, kaut uz laiku viņu – kā armijas rezervistu – no aprites izsita armijas nometne.

Labu laiku nebija arī īsti skaidrs, kas piedalīsies, taču beigās lietas atrisinājās pietiekami labi: vienību pieteikumi saņemti; spēlēm tika noīrēta Skotu koledžas (Scotch College) zāle; tiesneši sarunāti; informācija KD programmas grāmatiņā bija ievietota; ALM plakāti izgatavoti un izlikti stratēģiskās vietās, arī fotogrāfijas no ALS/ASK slavas laikiem. Glītu ALM programmu bija sastādījis Rūda uzaicinātais palīgs – vecākais brālis Reinis (palīgos skaitījās arī Rūda tēvs Miķelis, kas ikdienā nav ar ASK saistīts, tāpat kā Reinis).

Galu galā četras vienības divas dienas cīnījās par meistargodu: Spars, MLS un ASK (divas vienības). Spēlēja katra ar katru; divas veiksmīgākās iekļuva finālā, pārējās spēlēja par 3. un 4. vietu.

Bez tam divās draudzības spēlēs sacentās zēni zem 14 gadiem, lielumties adelaidieši: A. Cīrulis, E. Cīrulis, A. Ceplītis, O. Gross, R. Jaudzems, H. Lavemonts, K. Ignatavičus, D. Langums, M. Orčards, K. Švolmanis.

Notika arī volejbola spēle.

Tiem nedaudzajiem ASK novusistiem zālē bija ko nenobrīnīties: kur ASK, kas gadiem nav par basketbolu pat runājis, pēkšņi uzradušās ne tikvien divas pieaugušo vienības, bet arī krietns pulciņš zēnu.

* * *

Pēc dalībnieku parādes un Latvijas un Austrālijas himnu nodziedāšanas ALM atklāja KD rīcības komitejas vicepriekšsēdis Andis Bērziņs, pats savulaik ASK basketbolists.

Ievadspēlē ASK 2 (Karavīri) nebija lielu problēmu pret MLS, kas izteicās 66-38 uzvarā. Galvenie grozu guvēji: ASK 2 – L. Karvelis 16, G. Kargans 14, K. Molitors 9, M. Karvelis 8; MLS – K. Bendrups 8, A. Ķirps 7, T. Gross, V. Ķirps ik 6.

Toties daudz līdzīgāk spēkojās abi favorīti – ASK 1 (Bruņinieki) ar Sparu. ASK 1 gan bija puslaikā panācis veselīgu 32-23 pārsvaru, bet pēc pārtraukuma dominēja Spars, īpaši izceļoties Oskaram Graudiņam. Adelaidieši tomēr noturēja 57-53 uzvaru.

Visvairāk punktu uzvarētājiem guva L. Blicavs 23, K. Blicavs 12, P. Ceplītis un Rūdis Dancis ik 6; Spars – L. Spilbergs 15, O. Graudiņs 13, E. Strazds 7, E. Strazds 6.

2. kārtā Spars apspēlēja ASK 2 71-56. Punktus Sparam guva O. Graudiņs 27, L. Spilbergs 21, Dž. Stopiņs un V. Strazds ik 8; ASK 2 – L. Karvelis 25, G. Kargans 12, A. Kilčinskis (Kielczynski) 11, M. Karvelis 8.

Pirmās dienas pēdējā spēlē ASK 1 pieveica MLS 82-30. Punktus ASK 1 guva L. Blicavs 26, K. Blicavs 17, Reinis Dancis 15, Rūdis Dancis 10; MLS – V. Ķirps, A. Mednis ik 6, K. Švolmanis, K. Bendrups ik 4.

Turnīrs noslēdzās nākamajā dienā. Kā gaidīts, ASK 1 pārspēja ASK 2 86-49. Punktus guva K. Blicavs un L. Blicavs ik 18, P. Ceplītis 14, I. Didrichsons 11; ASK 2 – K. Molitors 12, G. Kargans 11, L. Karvelis 10, K. Daenke 5.

Spars uzvarēja MLS 66-24.

Līdz ar to spēlē par 3. vietu sacentās ASK 2 ar MLS. Adelaidieši atkārtoja savu priekšsacīkšu panākumu, kas punktos šoreiz izteicās 64-49. Uzvarētājiem punktus guva G. Kargans 26, L. Karvelis 16, K. Molitors 6, M. Karvelis un P. Karvelis ik 5, K. Daenke 4, K. Kargans 2. Trenēja – Gunārs Kargans.

MLS – K. Bendrups 22, K. Švolmanis 11, A. Ķirps 6, T. Gross, V. Ķirps ik 4, V. Bendrups 2. Trenēja – Valdis Ķirps.

Fināls starp ASK 1 un Sparu izvērtās pietiekami interesants. Līdzīgi kā pirmās dienas spēlē, adelaidieši pirmo puslaiku beidza 33-24 savā labā, kad viesiem pavisam neveicās ar sodmetieniem. Otrajā puslaika sidnejieši, kurinot tempu, handikapu iedzina un pat panāca nelielu pārsvaru. Taču ātrums radīja arī kļūdas, ko izmantoja stabilākie adelaidieši – atguva vadību un to līdz spēles beigām vairs neatdeva. Beigu rezultāts 61-52.

Punktu guvēji ASK 1 – L. Blicavs 28, K. Blicavs 12, P. Ceplītis 10, Reinis Dancis 7, A. Klopsteins, I. Didrichsons ik 2, U. Brūns, Rūdis Dancis, A. Pīrāgs. Trenēja – Ivars Blicavs.

Spars – O. Graudiņs 20, L. Spilbergs 10, E. Strazds 9, Dž. Stopiņs 7, V. Strazds 6, K. Moore, A. Strazds, L. Vanags. Iepriekš bija spēlējuši arī D. Sīkais un V. Zeidaks.

Trenēja – Viktors Sīkais.

ALM labāko spēlētāju un labāko spēlētāju zem 20 gadiem (P. Strazda dāvāta ceļojošā balva) noteica ar tiesnešu balsīm katrā spēlē. Par labāko atzina Krisu Blicavu. Viņš ir Andra un Karenas Blicavu dēls. Savukārt par labāko spēlētāju zem 20 g. tika izraudzīts Krisa brālēns Lukass Blicavs, kas ir Ivara un Beverlijas Blicavu dēls. Abi savukārt ir nel. Ilmāra un Ausmas Blicavu mazdēli.

G.E.B.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com