Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Danči, danči un vēl danči!

AL54KD Atklāšanas ballīte

Laikraksts Latvietis Nr. 241, 2013. g. 23. janv.
Rudīte Bērziņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL54KD400

„Kontrabass“. No kreisās: Roberts Birze, Petras Nesteckis, Inguss Purēns, Daris Leitmanis. FOTO Gunārs Nāgels.

Atklāšanas ballīte. FOTO Gunārs Nāgels.

„Sidnejas muzikanti“. No kreisās: Andris Kariks, Vēsma Putniņa, Daina Kaina, Lilita Daenke (Adelaide), Viktorija Mačēna, Andrejs Mačēns, Ojārs Greste. FOTO Gunārs Nāgels.

Atklāšanas ballīte. FOTO Gunārs Nāgels.

Atklāšanas ballīte. FOTO Gunārs Nāgels.

Kultūras dienas Atklāšanas ballīte spilgti atspoguļoja Kultūras dienu (KD) skatienu uz mūsu nākotni. Tanī vakarā varējām izjust mūsu jauniešu enerģiju un dzīves prieku latviskā vidē.

Šai vakarā arī bez šaubām bija manāma tā draudzība un sadarbība, kāda jau pa gadiem izveidota starp lielajiem latviešu centriem Austrālijā, bet kura šķiet pastiprinājusies līdz ar mūsu skaita samazināšanos. Muzikanti nāca gan no Melburnas, gan no Sidnejas, un vakara rīkotāja Zinta Līduma bija pieaicinājusi draugus no Melburnas izpalīdzēt virtuvē un aiz letes. Liekas, ka šādai sadarbībai kļūs arvien svarīgāka loma mūsu sabiedrības nākotnes darbībā.

Atklāšanas ballīte notika Adelaides Latviešu nama Tālava lielajā zālē. Šis sarīkojums bija pēdējais pirmās dienas notikumu virknē, kuri it kā ieplūda viens otrā gan laika ziņā, gan arī ar to, ka uz visiem varēja ērti aizstaigāt, sākot ar dievkalpojumu latviešu Sv. Pētera baznīcā, kam sekoja Atklāšanas koncerts Aneslijas koledžā un Pieņemšana Tālavas mazajā zālē.

Atklāšanas ballīte bija ļoti labi apmeklēta, un, kā iecerēts, tanī piedalījās visas paaudzes – no pavisam maziem līdz mūsu senioriem un visi pa vidu! Ieejot zālē, mūs sagaidīja Kontrabass no Melburnas: pie klavierēm Sandra Birze, akustiskās ģitāras – Petras Nestesckis un Roberts Birze, basģitāra – Daris Leitmanis un pie bungām Inguss Purēns. Visi grupas dalībnieki arī vokālisti. Kontrabass mūs iepriecināja ar vairākām latviešu dziesmām, kamēr ieēdām vakariņas. Šī bija pirmā reize, kad Kontrabass uzstājās Adelaidē, un ceram, ka tā nebūs pēdējā!

Pēc vakariņām muzicēšanu pārņēma labi pazīstamie un iemīļotie Sidnejas muzikanti: Viktorija Mačēna – akordeons, Andrejs Mačēns – ģitāra, Daina Kaina, Vēsma Putniņa un Andris Kariks – vijoles, Ojārs Greste – bungas. No Adelaides pievienojās Lilita Daenke – akordeons un mūsu Latvijas viešņa Kristīne Kārkle-Puriņa – vijole. Visi ansambļa dalībnieki arī vokālisti.

Mūzikas temps sākumā mierīgs, bet skanīgs – lielākā daļa klātesošie, ieskaitot vecākus gados, uz reizi piecēlās un danči sākās! Pamazām, mūzikai paliekot straujākai, vecākie gados piesēdās un ar smaidiem uz sejām skatījās kā jaunā paaudze turpināja dancot ar lielu sajūsmu. Liela daļa prata dančus, bet, ja kādu nezināja, to drīz vien apmācīja bijusī adelaidiete, tagad melburniete – Lija Bērziņa.

Varējām tikai apbrīnot lielo dažādību dančos, ko šodien prot jaunieši. Ja agrākos gados zinājām tikai ierobežotu repertuāru rotaļu un tautas dejas, tagad jaunieši māk daudz dančus, kuri ir arī populāri Latvijā. Neapšaubāmi, iemesls ir Latvijas folkloristu viesošanās mūsu pasākumos – ne tikai Kultūras dienās, bet arī Jaunatnes dienās, 3x3 saietos un Vasaras vidusskolā, kā arī bērnu nometnē Tērvete. Savā laikā lielu iespaidu ir atstājuši Ilga Reizniece, Arturs Uškāns, Kristīne Kārkle-Puriņa un Edgars Kārklis.

Atklāšanas ballīte bija ļoti piemērots noslēgums pirmajai KD dienai, un uzstādīja jautru un pozitīvu noskaņu pārējai nedēļai. Paldies Zintai un palīgiem par veikto darbu!

Rudīte Bērziņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com