Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas skautu un gaidu fonds finansē pirmos projektus

Trīs projekti saņem 920 latus

Laikraksts Latvietis Nr. 241, 2013. g. 23. janv.
Ivars Šmits -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Latvijas_Skautu_un_Gaidu_fonds

Pirmo divu darbības gadu laikā Latvijas skautu un gaidu fonds piesaistījis 55 biedrus no Latvijas, ASV, Kanādas un Austrālijas, ziedojumos saņemot 6638 latus. Pirmajā skautu un gaidu projektu konkursā 2012. gadā finansējums tika piešķirts trīs projektiem, kas saņēma atbalstu 920 latu apjomā un deva iespēju realizēt skautu un gaidu aktīvās āra nodarbības, kā arī izdot vēsturiski nozīmīgu grāmatu.

Februārī apritēs divi gadi, kopš Latvijas skautu un gaidu fonda atklāšanas. Šajā laikā fonds piesaistījis 55 ziedotājus, kuri ar saviem ziedojumiem atbalsta skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju darbu, centienus, veidot pilnvērtīgu Latvijas bērnu un jauniešu dzīvi un audzināt Latvijas nākotnes vadītājus. Ikviens Latvijas skautu un gaidu fonda ziedotājs kļūst par fonda biedru, atkarībā no ziedojuma apjoma, iegūstot Ziedotāja, Gada biedra vai Mūža biedra statusu ar tiesībām piedalīties skautu un gaidu finansējuma iesniegumu izvērtēšanā.

Pirmais Latvijas skautu un gaidu fonda projektu konkurss, kura pieteikumi tika nodoti fonda biedru vērtējumam, notika 2012. gada pavasarī. Šajā konkursā fonda finansējums 920 latu apmērā tika piešķirts trim projektiem:

  • Valmieras 4. skautu vienības piedzīvojumu pārgājiena Palu laiks organizēšanai;
  • Gaidisma simtgades nometnes Gadsimta ceļojums organizēšanai;
  • Sengaidu dzimtas Daugavietes, vadītājas Intas Vilkas grāmatas Es vēl atceros izdošanai.

Skautu un gaidu vienības, kā arī Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija savu nākamās sezonas nodarbību atbalstam, ziemā gatavo iesniegumus fondam. Par līdzekļu piešķiršanu pavasarī lemj fonda valdes locekļi kopā ar fonda Mūža biedriem un Gada biedriem. Redzot pirmos trīs sekmīgos projektus, skauti, gaidas un to vadītāji otro projektu kārtu šī gada pavasarī gaida ar īpašu nepacietību, jo idejas un vēlmes dažādām nodarbībām netrūkst.

Latvijas skautu un gaidu fonds ir biedrības Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija struktūrvienība. Fonda mērķis ir ar ziedojumu līdzekļiem nodrošināt skautu un gaidu vienību darbības finansēšanu, Latvijas skautu un gaidu centrālās organizācijas atbalstāmo pasākumu finansēšanu, kā arī fonda aktīvu pieaugumu ilgtermiņā. Fonds dibināts 2010. gada 5. oktobrī, divdesmit gadus pēc skautisma un gaidisma atjaunošanas Latvijā. Sīkāka informācija par fonda darbību, ziedošanu un ziedotājiem pieejama fonda mājas lapā skautugaidufonds.lv

Informāciju sagatavoja:

Latvijas skautu un gaidu fonda Valdes priekšsēdētājs
Skautu vadītājs, Ivars ŠmitsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com