Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Krievija atkārtoti noliedz okupācijas faktu

Vēstnieks Latvijā saka, ka „bija citi notikumi“

Laikraksts Latvietis Nr. 243, 2013. g. 8. febr.
-


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs 6. februārī Latvijas Sabiedrisko organizāciju sēdē izteica viedokli, ka „Nekādas okupācijas Latvijā nebija. Bija citi notikumi, kuri jāskata kopīgā notikumu kontekstā,“ un uzsvēra, ka tas nav politisks jautājums, bet gan jautājums, kas jārisina vēsturniekiem. Vēstnieks Vešņakovs izteica bažas, ka pēc pašvaldību vēlēšanām varētu vēl vairāk pasliktināties attiecības ar Krieviju, piebilzdams: „Pietiek uzturēt ienaidnieka tēlu Krievijas veidolā“. (Latvijas Sabiedrisko organizāciju padome apvieno ap 90 krievu organizācijas Latvijā.)

Sekojošais ir Ārlietu ministrijas 7. februāra paziņojums par Krievijas vēstnieka izteikumiem:

„Ar nožēlu ir jākonstatē, ka uzstājoties Latvijas Sabiedrisko organizāciju sēdē 6. februārī, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs ir noliedzis Latvijas okupācijas faktu un norādījis, ka Krievija to neatzīs, lai kā Latvijas puse uz to mēģinātu uzspiest. Šāda retorika par vēsturi neveicina pozitīvu mūsu dialoga fonu.

Ministrija vēlas atgādināt starptautiski vispārzināmu faktu, ka PSRS un nacistiskās Vācijas slepenas vienošanās rezultātā Latvija 1940. gadā uz vairākām desmitgadēm zaudēja savu valstisko neatkarību. Gan padomju, gan nacistu okupācijas izdzēsa un sakropļoja tūkstošiem cilvēku dzīves. Pateicoties pasaules demokrātisko valstu neatzīšanas politikai, Latvija spēja saglabāt savu valstisko kontinuitāti un 1991. gadā demokrātiski atjaunot valstisko neatkarību.

Latvija turpinās uzsvērt savas valsts kontinuitātes principu, un padomju okupācijas fakta atzīšana ir viens no šī principa elementiem. Tikai paskatoties atklāti pagātnei acīs, ir iespējams veidot abpusējas cieņas pilnu nākotni.“ ■Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com