Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Baltais Vilks – 2013

Skautu un gaidu nometne Ložmetējkalnā

Laikraksts Latvietis Nr. 244, 2013. g. 14. febr.
Agnija Jansone -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Baltais_Vilks__logo

Nometne „Baltais Vilks – 2013“.

Nometne „Baltais Vilks – 2013“. FOTO Inta Šķiņķe.

Nometne „Baltais Vilks – 2013“. FOTO Inta Šķiņķe.

Nometne „Baltais Vilks – 2013“. FOTO Inta Šķiņķe.

No 3. līdz 6. janvārim Ložmetējkalnā vairāk kā 100 jaunieši – skauti, gaidas un jaunsargi – pulcējās skautu un gaidu ziemas sagaitā Baltais Vilks. Pasākuma mērķis bija bērnu un jauniešu patriotiskā un pilsoniskā audzināšana, izzinot Pirmo pasaules karu, un āra dzīves māku praktizēšana ziemas apstākļos.

Sagaitu organizēja Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija, un kā viesi piedalījās jaunieši no Jaunsardzes un Somijas Gaidu un skautu asociācijas.

Sagaita tika rīkota jau 11. gadu ar mērķi godināt latviešu strēlniekus un mācīties āra dzīves prasmes ziemā. Vieta paliek nemainīga – Ložmetējkalns, kur Pirmā pasaules kara laikā noritējušas Latvijas pastāvēšanai nozīmīgas kaujas. Pasākumam programmā bija savas tradicionālās sastāvdaļas – nometņošana ziemas apstākļos, vēstures mācīšanās, un katru gadu tiek ieviesti arī jauni elementi, šoreiz tā bija stratēģiskā spēle visas sagaitas garumā. Spēles laikā dalībnieki strādāja grupās pa vienībām un visas dienas garumā pelnīja punktus, lai vakarā tos pielietotu spēlei. Punktus varēja nopelnīt visdažādākos veidos – iekārtojot apakšnometni, sagādājot malku naktij, laikā pagatavojot ēst, uzvedot vakara ugunskura priekšnesumu par tēmu Viena diena strēlnieku dzīvē, sadarbojoties un uzturot labu komandas garu, ejot pārgājienā un izveidojot aprakstu par to. Valmieras skauti par savu pārgājienu uz Antiņu kapiem uzrakstīja dzejoli.

Šogad sagaitā piedalījās arī skauti un gaidas no Somijas. Šis fakts ir gana unikāls, jo gandrīz 100 gadus atpakaļ latvieši un somi karoja viens pret otru, bet šodien jaunieši darbojas kopā. Tas ir kā simbols mieram un draudzībai, ko skautisma/gaidisma kustība nes visā pasaulē. Viesi dalījās pieredzē, kā ziemas nometnes tiek organizētas Somijā un iemācīja dalībniekiem arī dažas jaunas rotaļas.

Sestdien sagaitā viesojās arī Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo Bruņoto Spēku komandieris Raimonds Graube, vairāku valstu vēstnieki un militārie atašeji, to vidū arī jaunais ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala, kā arī Jaunsardzes vadītājs Druvis Kleins. Jau otro gadu viesojās arī vīru kopa Vilki, ar kuriem kopā tika dziedātas strēlnieku dziesmas. No Latviešu skautu kustības piedalījās vad. Inta Šķinķe.

Ar Balto vilku skauti un gaidas sāk jauno gadu, un šis ir viens no gaidītākajiem gada pasākumiem. Tikšanās vietu mainīt nedrīkst, un tiekamies nākošgad janvāra sākumā atkal Ložmetējkalnā.

v.v. Agnija Jansone
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com