Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Vai pagājis jau vesels gads?

Daugavas Vanagu jubileja Adelaidē

Laikraksts Latvietis Nr. 244, 2013. g. 14. febr.
Gunta R. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DV

Daugavas Vanagi

No kreisās: Regīna Berķe, Imants Kronītis, Dzidra Virgin, Artūrs Berķis, Biruta Bruna. FOTO Agris Ezeriņš.

Trīs tenori. No kreisās: Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs. FOTO Agris Ezeriņš.

No kreisās: Imants Kronītis, Rasa, Gunta. FOTO Agris Ezeriņš.

Publika. FOTO Agris Ezeriņš.

No kreisās: Imants, Rasa, Gunta, Ilga, Biruta. FOTO Agris Ezeriņš.

Mīļā Mildiņ!

Grūti ticēt, ka jau vesels gads pagājis, kopš DV Adelaides nodaļa svinēja savu lielo jubileju – 60 gadus. Vakar, 2. februārī svinējām jau sešdesmit pirmo un pakavējāmies atmiņās par pērnā gada notikumiem. Imants Kronītis bija sakomplektējis fotogrāfijas, ko tad varēja parādīt uz lielā ekrāna.

Bet sākšu no sākuma. Sarīkojums sākās neparastā laikā – plkst. 17.00, jo divos visi gāja uz Trīs tenoru koncertu baznīcā. Mazliet raizējāmies, ka divi sarīkojumi vienā dienā dažiem būs par daudz, bet izrādījās, ka nemaz tik švaki tie Vanagi un Vanadzes nav! Sanāca krietns bariņš. Zālē svinīgi ienesa nodaļas karogu, un Rasa Feja noturēja īsu svētbrīdi, kurā atgādināja, kāpēc Vanagu organizācija pastāv, un mudināja visus turpināt ar Dieva palīgu īstenot organizācijas mērķus. Svinīgo daļu nobeidzām ar Lāčplēšu dziesmas pirmo pantu.

Bijām jau ieslēguši attiecīgos aparātus, lai rādītu Imanta sagatavotās bildes, kad ieradās Astra Kronīte ar prieka vēsti: Trīs Latvijas Tenori un pianists pēc tikko nodziedātā koncerta vakariņas paēduši un jau ceļā uz lidlauku, lai lidotu uz Melburnu, atraduši vēl dažas minūtes laika, lai iegrieztos Vanagos un iepriecinātu mūs ar dziesmu! Div' dūjiņas gaisā skrēja nekad nav skanējusi tik skaisti! Ieskrēja, nodziedāja, aizskrēja. Paldies par jauko dāvanu DV Adelaides nodaļas dzimšanas dienā.

Atgriezāmies pie bildēm. Oriģinālās bildes uzņēma Īgo Ozols, profesionāls fotogrāfs; tātad tās ļoti labas kvalitātes un uz lielā ekrāna tās izskatījās ļoti skaisti. Pakavējāmies atmiņās: lielais darbs, viesi no citām pavalstīm, biedru vakars un naglu sišana karoga kātā, glaunie tērpi ballē, un – Vilki. Cik ļoti abi Kronīši piestrādāja, lai izkārtotu Vilku ciemošanos Austrālijā! Vilki arī attaisnoja visus pūliņus, jo tie uzstājās ar ļoti bagātīgu koncertu ne tikai Adelaidē, bet arī vairākās citās Austrālijas pilsētās un kuplināja citus mūsu jubilejas sarīkojumus. Tie, kas Vilkus uzņēma savās mājās, atcerējās jaukās ekskursijas kalnos, pilsētā un jūrmalā.

Pildījām glāzes ar šampanieti un uzdzērām paši sev Augstu laim' un prieku un Nevis slinkojot un pūstot.

Kad ir cilvēkam pienācis vecums? Vecums ir tad, kad Tu beidz par saviem gadiem melot un sāc ar tiem lepoties. Tādu un citas gudrības par novecošanu mums pastāstīja Gunta. Bija arī daži tīri piparoti joki, kas izraisīja lielus smieklus. Tā novecošana nemaz nav tik traka lieta, ja padomā par vienīgo citu iespēju, vai ne? Pēc dažām neveiksmēm ar Vanagnama jauno skaņu sistēmu beidzot tomēr izdevās parādīt kādu interesantu filmiņu, kas bija lejuplādēta no interneta. Ar to moderno tehnoloģiju jāmāk rīkoties, un tur ir tik daudz to pogu... Protams, ja papūlas datoru ar attiecīgo vadiņu pievienot skaņu sistēmai, tad tai lietai ir pavisam citas izredzes uz darbošanos.

Tad dienas gaismu atkal redzēja Lielās Jubilejas dziesmu grāmatas, kurās sakopotas tipiskās latviešu karavīru dziesmas. Dziedājām Zilo Lakatiņu, Augstienē pie Madonas, Paliec sveika, zaļā bērzu birze, un daudzas citas Imanta akordeona pavadījumā. Daži atlētiskākie pat uzgrieza valsi. Kad grāmata bija izdziedāta, bija arī notiesātas groziņu veidā sanestās uzkodas un Vanadžu sarūpētās kūkas.

Vai Tu brauksi martā uz Pertu – uz DVAV delegātu sapulci? Varbūt tur tiekamies?

Visu labu,

Gunta.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com