Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Austrālijas Jūrmalnieki“

Tautas deju grupa piedalīsies Deju svētkos Latvijā

Laikraksts Latvietis Nr. 247, 2013. g. 7. martā
Lāra Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
Jurmalnieki

Jūrmalnieki.

2007. g Tālis Putniņš dibināja deju grupu Austrālijas Jūrmalnieki, kas dejoja 2008. g. Dziesmu un Deju svētkos Latvijā. Jūrmalnieki dejoja C grupā ar lielu sajūsmu un prieku kā Austrālijas latviešu pārstāvji.

2012. g Lāra Brennere pārņēma dejas grupas vadību un sāka meklēt dejotājus, kam būtu interese dejot 2013. g Latvijā. Šoreiz Jūrmalniekus pārstāvēs dejotāji no Melburnas, Kanberas, Sidnejas, Adelaides un Vagavagas (Wagga Wagga); kopā sanākuši 28 dejotāji. Dejojot E grupā, Jūrmalnieki dejos 5 dejas – Kūmas, Es bij', puika man bij vara, Kreicburgas polka, Lepna lepna tā pļaviņa un Iebrauca saulīte; uzvedums tiks uzvests 5 reizes Dziesmu un deju svētku laikā.

Dejotājiem bija vienreizējs pārdzīvojums pirmajā kopmēģinājumā Adelaidē Kultūras dienās Marutas Alpas (Deju svētku Lieluzveduma vadītāja) un Guntas Skujas (horeogrāfe un TDA Kalve vadītāja) klātbūtnē. Mēģinājumos abas – Maruta un Gunta mācīja dejotājiem atsevišķus dejas soļus, kāju, roku un galvas turēšanu un pozīcijas, kā arī dejotajiem bija iespēja prasīt jautājumus. Jūrmalnieki sirsnīgi pateicas Jurim un Intai Skābei par iespēju noturēt mēģinājumus Adelaides Kultūras dienu laikā.

Jūrmalnieki paši savās pilsētās mēģina dejas, un reizi mēnesī dejotāji satiekas uz kopmēģinājumiem, paši sedzot izdevumus. Starp šiem mēģinājumiem arī notiks uzvedumi, un naudas vākšana, lai segtu izdevumus daļai dejotāju jaunu tautas tērpu iegādi, jo diemžēl 28 tērpi vienkārši nav dabūjami un tādēļ jāšuj dažus jaunus.

Jūrmalnieku uzvedumi notiks:

Sidnejā, 16. martā, Sidnejas Latviešu namā; Melburnā, 25. maijā, Melburnas Latviešu namā. Jūrmalnieki arī dejos Kanberas Sprigulīša 60 gadu jubilejas koncertā 20. aprīlī. Laipni lūdzam visiem baudīt mūsu uzvedumi!

Austrālijas Jūrmalnieki sirsnīgi pateicos LAAJ, Melburnas Daugavas Vanagiem, Pertas Daugavas Vanagiem un Melburnas Latviešu biedrībai par viņu atbalstu līdz šim. Laipni lūdzam vēl citām organizācijām atbalstīt mūsu deju kopu! Lūdzu sazinieties ar Laru Brenneri, Lara.Brenners@easternhealth.org, telefons 0407 551 654.

Lāra Brennere
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com