Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Ceļš uz pamatvērtībām

Laikraksts Latvietis Nr. 249, 2013. g. 21. martā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ar šodienu saule ieiet auna zodiaka zīmē. Bez visām labām īpašībām, auns ir arī ietiepīgs, un mēdz neatlaidīgi badīt savu izvēlēto objektu, neskatoties, vai ir cits veids, kā sasniegt vēlamo mērķi. Pirmslieldienu Ciešanu laiks ir aicinājums mums visiem, it sevišķi auniem (gan zodiakāliem, gan citiem), atkāpties uz mirkli no dzīves steigas un pārdomāt pamatvērtības un vēlamos ceļus.

Ko mēs vēlamies panākt gan kā indivīdi, gan kā tauta, gan kā valsts? Kādi ceļi ir iespējami, lai sasniegtu šos mērķus? Kas mums palīdzēs un kas mums traucēs iet šo ceļu? Kādā veidā ir savienojami individuālie, tautiskie un valstiskie mērķi?

Par individuāliem mērķiem te nerakstīšu. Par tautiskiem mērķiem esmu bieži atkārtojis, ka mūsu virsmērķis ir latviešu tautas, kultūras un valodas pastāvēšana Latvijas teritorijā. Viens no svarīgiem līdzekļiem šī mērķa nodrošināšanai ir tieši latviešu valsts.

Par to, ka Latvija ir latviešu valsts var būt tikpat maz šaubu kā par to, ka, piemēram, Krievija ir krievu valsts. Bieži dzirdam Krievijas vadību aizstāvot krievu (ne Krievijas pavalstnieku) intereses ārpus Krievijas. Tātad Latvijas valsts daļēji ir līdzeklis īstenot latviešu tautas intereses.

Bet Latvijas valstij ir arī citi mērķi. Latvijā dzīvo daudz nelatviešu, un ir gan Latvijas valsts, gan latviešu tautas interesēs, ka starp visām Latvijā mītošam tautām valda saskaņa. Latvijas pozitīvais tēls pasaulē palīdzēs gan saimnieciskās labklājības veicināšanai, gan mūsu drošības garantēšanai un valsts neatkarības nosargāšanai. Jo kas gribēs tirgoties ar ķildīgu valsti vai tādu aizstāvēt?

Auns nespēj atkāpties, un, kā daudzi cilvēki, ir viegli uzkūdāms uz it kā cēliem mērķiem, bet ar sekām, kas postīs pamatmērķi. Mūsu nelabvēļiem ir svarīgi radīt mums ienaidniekus, vai arī likt mums iedomāties, ka mūsu īstie ienaidnieki ir mūsu draugi (vai otrādi).

Mūsu ienaidnieka ienaidnieks ne vienmēr ir mūsu draugs. Šāda akla filozofija nozīmētu, ka mūsu ienaidnieks nosaka mūsu draugu loku. Interesants piemērs ir Austrālijas rīcība Otrā pasaules karā. Austrālijai nebija nekāds strīds ar Somiju, bet 1941. gada otrā pusē Austrālija karoja pret Vāciju, kura karoja pret PSRS, kura karoja pret Somiju. Tāpēc Austrālijas ienaidnieka ienaidnieka ienaidniekam bija obligāti arī jābūt Austrālijas ienaidniekam, un 1941. gada 8. decembrī Austrālija pieteica karu Somijai.

Pārdomāsim mierīgi, ko vēlamies sasniegt, un kādas darbības palīdzēs vai traucēs.

GN
2013. g. 21. martāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com