Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2013“

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) gatavojas diasporas konferencei

Laikraksts Latvietis Nr. 252, 2013. g. 11. apr.
Lāsma Ģibiete -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Jau kļuvis par tradīciju, ka ik gadu vasaras vidū Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību (PBLA) organizē starptautisku konferenci Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai.

Konference notiks 2013. gada 30. jūnijā un 1. jūlijā Rīgā. 30. jūnijā Kaņepes Kultūras centrā plānots saviesīgais vakars (no plkst. 18.00–21.00), savukārt 1. jūlijā LR Saeimas centrālajā ēkā (no plkst. 8.30–16.00) noritēs konferences pamatdarbs: sākumā ievadsesija ar vairākiem referātiem par aktuālām tēmām un tad darbs tematiskās darba grupās.

Konference Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. 2013 ir viens no centrālajiem Eiropas Pilsoņu gada Latvijas nacionālajiem pasākumiem. Dalība konferencē ir bez maksas, un tā paredzēta kā turpinājums 2012. gada konferencei.

Konferences ievadsesijā 1. jūlijā tiks diskutēts par trim tematiem:

  • Reemigrācijas plāns. Aizbraukuši lai atgrieztos?
  • Vecā trimda un jaunā emigrācija. Ieilgusī stereotipu laušana.
  • Atmiņu politika. Kā apvienot atmiņas?

Ievadsesijai noslēdzoties, tālākais darbs tiks organizēts piecās tematiskās darba grupās:

  1. Pedagogi un ārpusskolas aktivitāšu veidotāji. Temati: finansiālais atbalsts, skolu vajadzības, metodikas attīstība, identitātes veidošana, projektu iespējas, labās prakses piemēri u.tml.
  2. Komunikācijas platformas izveide. Temati: mediju semināra darba turpinājums – darbs pie globālā latvieša, kā uzrunāt pēc iespējas lielāku auditoriju un reklāmdevējus, sadarbība ar sabiedriskajiem medijiem u.tml.
  3. Jaunieši. Temati: studentu un jauno nozares profesionāļu tīklošanās, gatavošanās jauniešu forumam 2014. gadā, repatriējušos jauniešu integrācijas problēmas Latvijas vidē u.tml.
  4. Kultūras darbinieki. Temati: sadarbības stiprināšana kultūras jomā – amatiermākslā un profesionālajā mākslā, Kultūras kanons u.tml.
  5. Projektu un organizāciju vadītāji. Temati: diasporas organizāciju sadarbības prakse ar Latvijas vēstniecībām, valsts un pašvaldību iestādēm, NVO, pieejamie resursi mītnes valstīs un Latvijā diasporas kopienu spējas stiprināšanai, tīklošana un diasporas organizāciju savstarpējās sadarbības pieredze u.tml.

Reģistrēties konferencei iespējams jau tagad, izpildot anketu www.visidati.lv/aptauja/812222203/. Reģistrācijas beigu termiņš – 2013. gada 14. jūnijs. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums ar reģistrāciju nekavēties.

Informāciju sagatavojusi:

Lāsma Ģibiete
Eiropas Latviešu apvienības komunikāciju referenteAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com