Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dubultā pilsonībā

Juridiskā komisija atbalsta Austrāliju, Jaunzēlandi un Brazīliju

Laikraksts Latvietis Nr. 253, 2013. g. 18. apr.
Jānis Andersons -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
PBLA

PBLA

Otrdien, 9. aprīlī notika pirmā sēde Juridiskajā komisijā. Visi Juridiskās komisijas deputāti bija saņēmuši PBLA, LAAJ un DAKLA kopīgo vēstuli uz četrām lappusēm par dubultpilsonības jautājumu.

Sēdi vadīja Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Saeimā Ilma Čepāne (Vienotība). Tika uzsvērts, ka 11. Saeimā notikusi 81 (astoņdesmit viena) Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas sēde – liels paldies Uldim Brūnam no LAAJ, kas lieliski pārstāvējis Austrāliju visās neskaitāmajās sēdēs!

Šodien tika skatīti cauri tie priekšlikumi, kuri nākuši klāt pēc otrā lasījuma Saeimā Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijā, un par visiem tiem klāt nākušajiem priekšlikumiem (iepazīstināja ar šiem priekšlikumiem klātesošos Ingmārs Čaklais), par kuriem deputātu domas dalījās, Juridiskajā komisijā bija jābalso atkārtoti.

Juridiskās komisijas deputāti nonāca šodien arī pie balsojuma par devīto (9.) jaunā Pilsonības likuma pantu, kas nosaka dubultās pilsonības pieļaujamību. Vispirms Ilma Čepāne deva vārdu man kā PBLA pārstāvim, un es aicināju visus Juridiskās komisijas deputātus šobrīd un arī vēlāk 3. lasījumā Saeimā atbalstīt Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas piedāvāto 9. panta redakciju, kas ietver Austrāliju, Brazīliju un Jaunzēlandi, un par ko savā pamatojuma vēstulē izteikušies arī PBLA, LAAJ un DAKLA priekšsēži.

Pēc tam vārdu lūdza Saskaņas Centra partijas pārstāvji, konkrēti, deputāte Irina Cvetkova aizrādīja, ka viņi šo nevarēšot atbalstīt, jo deputāti šeit veidojot kādu atlasi jeb elitāru valstu klubu, ar ko būšot pieļaujama dubultā pilsonība un citi palikšot ārpusē. Ar ko atšķiroties Brazīlijas gadījums no, piemēram, Venecuēlas gadījuma?

Sēdes noslēgumā Ilma Čepāne aicināja Juridisko komisiju balsot par vai pret Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas izstrādāto 9. panta redakciju, kas ietver Austrāliju, Jaunzēlandi un Brazīliju.

Sēdē piedalījās 9 deputāti – 6 deputāti (Ilma Čepāne, Solvita Āboltiņa un Andrejs Judins, visi trīs – Vienotība; Guntars Bilsēns, Reformu partija; Gaidis Bērziņš, Nacionālā apvienība; un Ilona Jurševska, ZZS) nobalsoja par Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas izstrādāto 9. panta redakciju, kas ietver Austrāliju, Jaunzēlandi un Brazīliju; 3 deputāti no Saskaņas Centra (Irina Cvetkova, Valērijs Agešins un Andrejs Elksniņš) balsoja pret. Līdz ar to arī Saeimas Juridiskajā komisijā ir akceptēta Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas izstrādātā 9. panta redakcija, kas ietver Austrāliju, Jaunzēlandi un Brazīliju, un šāda 9. panta redakcija nonāks tālāk 3. lasījumā Saeimā.

Tas ir labs panākums, jo oponentiem būs daudz grūtāk 3. lasījumā argumentēt par šo triju valstu izņemšanu laukā no jau gatava likuma panta.

Jānis Andersons
PBLA pārstāvniecībaAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com