Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


3x3 Īrijā

Notiks no 11. līdz 18. augustam

Laikraksts Latvietis Nr. 253, 2013. g. 18. apr.
Sandra Bondarevska -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

„Latvijas lepnums“ – Inguna un Imants Mieži.

2012. gada pirmā nometne Dublinā Īrijas latviešiem ir devusi ierosmi arī šogad rīkot 3x3 ģimeņu saietu Īrijā. Tas notiks augustā Castlebar pilsētiņas atpūtas centrā Lough Lannagh, skaistā vietā ezera krastā. Īrijas 3x3 saieta tēma šoreiz ir Saknes un sauklis – Saknes jau vējš neizdzēš...

Nometni šovasar vadīs Inguna un Imants Mieži no Dublinas; abi aktīvi un rosīgi latviešu sabiedrībā. Bez viņu klātbūtnes pēdējo piecu gadu laikā nav noticis praktiski neviens latviešu pasākums Zaļajā salā, jo abi strādā interneta portālā Baltic-Ireland, ko Imants kopā ar kolēģi Laimu Ozolu nodibināja pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Toreiz pavisam jauno un svaigo ideju īstenot viņam talkā nāca sieva Inguna, pēc profesijas žurnāliste. Miežu ģimenē aug trīs dēli Mikus, Krišjānis un Niklāvs un meita Līga, kurai ir jau sava ģimene.

Imants un Inguna 2011. gadā Latvijā saņēma prestižo Latvijas Lepnums apbalvojumu.

Nometnes norisei šogad ir izraudzīta vieta salas rietumos – Kastlbārā, Meijo grāfistē (Castlebar, Co Mayo) brīvdienu ciematiņā Lough Lannagh, ko no īru valodas varētu tulkot kā Ezerlīcis. Un, patiešām, blakus nometņošanas vietai ir visai paliels un gleznains ezers.

To, kā Lough Lannagh nometņošanas vieta izskatās vasarā, varat apskatīties interneta vietnē www.loughlannagh.ie.

2013. gada Īrijas 3×3 nometnē atkal būs ievirzes-nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šoreiz ir arī kāds jaunums – īpaša ievirze ģimenēm, kurā varēs piedalīties arī otrā, ģimenes nelatviskā pusīte. Nedēļas garumā Ezerlīcī jūsu dzīvesdraugs varēs vairāk uzzināt par latviešu valodu, vēsturi, kultūru un tradīcijām. Šī ievirze notiks angļu valodā, bet pārējās gan pieaugušajiem, gan bērniem būs tikai un vienīgi latviski.

Nometnes laikā ir paredzētas ievirzes un mācību cikli par dažādām tēmām.

Bērniem: Latviešu valodas nodarbības (grupas 3-7 gadiem un 8-13 gadiem); mūzika un folklora, Ssports, Vilku mācība; Radošās nodarbības bērniem; No vecām lietām – jaunas (bērniem no 8 gadiem); ½x½ ; Mazuļu akadēmija (0-3 gadiem).

Jauniešiem un pusaudžiem: Īsta mīlestība gaida.

Ģimenēm: Rotaļa un tautasdziesma visai ģimenei; 3x3 Teātris.

Pieaugušajiem un jauniešiem no 13 gadiem: koris; reliģija un ētika; žurnālistika; Mēs veidojam ziņas vai ziņas veido mūs?; Zenta Mauriņa; ģimeņu seminārs; ģitāras spēle; jostu, prievīšu aušana, pīšana; lakata aušana uz rāmja; fotografēšana; deja un kustība; maizes skola; latviešu tautas dzīvesziņa.

Tematiskās ievirzes: Latviešu skoliņu skolotāju seminārs; Projektu vadība sabiedrisko organizāciju līderiem.

Apvārsnis (Eiropa; Dzimtas koks; Svētbrīdis; Daudzinājums).

Dalība 3x3 nometnē ir 150 eiro no personas. Bērniem līdz 7 gadiem – pusmaksa jeb 75 eiro. Šajā maksā ir iekļauta septiņu dienu apmešanās un ēdināšana, un nodarbību apmeklēšana. Ja vēlaties pieteikties vai jums ir kādi jautājumi, rakstiet uz: inguna.mieze@gmail.com vai info@3x3.ie. Pagājušā gada Īrijas 3x3 saieta fotogrāfijas varat apskatīt internetā: http://www.3x3.ie/arhivs/fotoarhivs

Sandra Bondarevska
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com