Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Sidnejas Ev. lut. latviešu draudzes Dārza svētki

Dievs mīl priecīgu devēju

Laikraksts Latvietis Nr. 253, 2013. g. 18. apr.
Ludviks V. -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Dārza svētku dalībnieki. FOTO Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson).

Skaistā, saulainā un pat siltā rudens dienā, svētdien, 14. aprīlī, ļaudis pulcējās draudzes Svētā Jāņa baznīcā uz gadskārtējo Dārza svētku dievkalpojumu. Dievnamu altāris bija rotāts ar skaistiem ziediem, kas atgādināja Dieva radības skaistumu.

Prāvests Kolvins Makfersons (Colvin MacPherson) savā svētrunā runāja par nabaga atraitni, kas ziedojusi visu savu mantu templim, uzsverot, ka priecīgu devēju Dievs mīl. Ziedošana Dieva darbam ir svarīga sastāvdaļa no kristīgās dzīves, un draudze dzīvo tikai no cilvēka maksājumiem un ziedojumiem. Nekādu atbalstu un palīdzību nesaņem no ārpuses. Dievs visu mums atdeva Savā Dēlā Kristū Jēzū. Cik esam ar mieru Dievam dot?

Draudzes ansamblis nodziedāja divas līdz šim vēl nedzirdētas garīgās dziesmas, kas deva īpaši skaistu noskaņu dievkalpojumam. Pirmā dziesma – Jēzu ar Tevi – liecināja par Dieva klātbūtni un žēlastību, un otrā dziesma – Kad mieru ar Dievu bija tulkojums no pazīstamās angļu dziesmās It is well with my soul. Abas dziesmas bija skanīgas un ar ļoti nozīmīgiem vārdiem.

Draudzes zālē galdi bija klāti un dekorēti ar stādiem mazos trauciņos, un sarīkojuma beigās cilvēki varēja ņemt tos līdzi uz mājām. Loterijas galdi kārdinoši, un ēdiens pa pilnam. Šoreiz lauku pavarda vietā bija virtuvē cepta cūkas gaļa ar skābiem kāpostiem vai pildītas pankūkas. Ivars Birze bija ceremonijas meistars un vadīja loterijas izlozi. Kā parasti kūku galds bija bagāts gan ar ierastiem pīrāgiem un plātsmaizītēm, kā arī ar siera kūkām un tortēm.

Prāvests iepriecināja viesus, atvedot savu jauno sunīti Zac. Daudzi gribēja Zac vest mājas pie sevis. Kā vienmēr, draudzes namā valdīja priecīgs ģimenes gars. Lielās pūles atmaksājas, un dienas beigās priekšnieks Goga Timermanis vēstīja, ka ienākums labākais, kāds mums vispār bijis Dārza svētkos. Tauta bijusi devīga un uzklausījusi mudinājumu atbalstīt savu draudzi. Par to visiem liels paldies.

Ludviks V.
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com