Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Maldu kampaņa ap Pilsonības likumu

Laikraksts Latvietis Nr. 257, 2013. g. 15. maijā
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Tagad, kad Saeima ir pieņēmusi grozījumus Pilsonības likumā, sākās lielā kampaņa, lai pierunātu prezidentu Bērziņu tos neizsludināt. Maldu kampaņa bieži izmanto demagoģijas vienkāršāko paņēmienu – piedēvēt pretiniekam to, ko tas vispār nekad nav apgalvojis.

Laikrakstā Diena 14. maijā lasām virsrakstu: Ar ko Krievijas latvieši ir sliktāki par Austrālijas latviešiem? nenorādot, kādā veidā šāds apgalvojums parādītos jaunā Pilsonības likumā. Tāda apgalvojuma vienkārši tur nav. Tā sauktais trimdinieku pants (8. prim), kas atļauj trimdiniekiem un viņu pēcnācējiem reģistrēties par Latvijas pilsoņiem, atļauj dubultās pilsonības izveidošanu, neatkarīgi no tā, kuras citas valsts pilsonība trimdiniekam jau ir. Vienalga – Austrālijas latvietis, Krievijas latvietis, Albānijas latvietis, Baltkrievijas latvietis.

Šos pašus maldus lasām Saskaņas centra Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova rakstā krievu valodas laikraksta Vesti Segodnja 13. maija izdevumā, kur viņš apgalvo: „Tas ir, hipotētiskais latvietis, kurš dzīvo Albānijā (NATO dalībvalstī, kas atbilst likuma prasībām), saņems LR pasi, bet viņa tautas brālis, kurš dzīvo Baltkrievijā, to noteikti nevarēs saņemt.“ Deputāts, laikam, nav izlasījis vai nav sapratis Pilsonības likuma tekstu.

Ierobežojumi gan pastāv valstu grupai, kuru pilsonību (vai pavalstniecību) var uzņemt Latvijas pilsonis, nezaudējot jau esošo Latvijas pilsonību. Drīkstēs, piemēram, NATO dalībvalstu pilsonību uzņemt, kā arī Austrālijas, bet ne Baltkrievijas vai Krievijas. Ja atceramies, ka Latvijai, kā Eiropas Savienības dalībvalstij ir dažādas sankcijas pret Baltkrieviju, tad liekas groteska deputāta Kabanova sūdzības par ierobežojumiem sakarā ar dubultpilsonību ar Baltkrieviju. Vai tad dubultpilsonis veiks sankcijas pats pret sevi?

Protams, Saskaņas centra deputāti debatēs par Pilsonības likuma grozījumiem nekautrējās īpatnējā veidā iztulkot vēsturi. Deputāts Ivans Klementjevs teica: „Okupēt var kaut ko ar ieročiem rokās. Vienkārši ieiet zālē un pateikt, ka mēs okupējam to zāli, nu nevar arī. Un mēs par to jau runājām 22 gadus, un nevaram tikt galā.“ Tātad nogalinātie Latvijas robežsargi un padomju tanki Rīgas centrā 1940. gadā nekvalificējās kā „ar ieročiem rokās“?

Visi klātesošie deputāti, arī visi Saskaņas centra deputāti atbalstīja trimdinieku pantu, ar neierobežoto dubultpilsonības izveidošanu trimdiniekiem, bet tagad, liekas, aizmirsuši par ko paši balsojuši.

GN
2013. g. 15. maijāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com