Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ģirts Valdis Kristovskis Pertā

Piedalās Aizvesto piemiņas dienu atzīmēšanā

Laikraksts Latvietis Nr. 95, 2010. g. 19. jūnijā
Jānis Purvinskis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
GVKPerta

Ģirts Valdis Kristovskis sniedz runu Pertas latviešiem. FOTO Jānis Vucēns.

Kad pirms diviem gadiem Austrālijā ciemojās Ģirts Kristovskis, viņam Pertas apciemojums izpalika, jo, kā jau bieži agrāk ir gadījies, mēs esam par tālu, un bieži Austrālijas latviešu plānošanā tikām aizmirsti. Toties ne visi Austrumu latvieši mūs vienmēr aizmirst,un šoreiz Kristovska kunga Austrālijas braucienā arī mēs Pertā tikām ieskaitīti šai turnejā. Paldies!

Kristovska kungs pēc garā un nogurdinošā ceļojuma, kuru liela daļa Austrālijas latviešu jau labi pazīst, pie mums ieradās sestdienas vakarā. No lidostas viņš tika aizvests uz naktsmājām pie Nikolāja un Ritas Džonsoniem, bet jau svētdien, 13. jūnijā apmeklēja Pertas Latviešu luterāņu dievkalpojumu, kurā atzīmēja 14. jūnijā Aizvesto piemiņas dienu.

Pēc dievkalpojuma visi devās uz DV klubu, kur mūsu dāmas jau bija sagatavojušas pusdienu gardumus. Tur bija maizītes gan ar gaļu, gan biezpienu, gan tumša maize, gan baltmaize un smalkmaizītes, izvēle nu lielu lielā. Arī Viktors Mazalevskis bija parūpējies par kaut ko slapju, lai kumoss neaizķeras kaklā. Šī stundiņa ciemiņam un mums pārējiem deva iespēju iepazīties un Kristovska kungam tuvāk parādīt mūsu lepnumu, Pertas Latviešu centru un arī Latvijas goda konsulāta telpas.

Tad jau Kristovska kungam bija pienācis laiks mums pastāstīt par viņa ceļojuma iemeslu: Latvijas politika šodien, kā mūsu valsts ir nonākusi tik bēdīgā stāvoklī un ko varam tai līdzēt, ja 2. oktobrī, 10. Saeimas vēlēšanās izvēlamies pareizi nobalsot. Kā Vienotības politisko partiju apvienība tad sola censties Latviju dabūt uz zaļāka zara. Viņa runa bija labi sagatavota un ar vizuāliem piemēriem sarežģīto situāciju sniedza saprotamā veidā. Pēc Kristovska kunga sniegtā, sekoja daudz jautājumu un pārrunu, kurus viņš atkal varēja labi izskaidrot.

Paldies, Kristovska kungs, par Jūsu sniegumu un esam pateicīgi organizētājiem par mums sniegto iespēju Jūs dzirdēt Pertā!

Tad Latviešu biedrības priekšsēža Jāņa Kukuļa pavadīts Ģirts Kristovskis vēl ātri apskatīja interesantākās vietas Pertā: Galvenais Karaļa parks (King’s Park), jahtu klubus Svona (Swan) upes krastos un Rietumaustrālijas Universitāti. Tad arī bija jādodas uz lidostu un ceļā tālāk uz Austrālijas austrumu krastu.

Jānis Purvinskis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com